Vreau Un Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
FlorinMihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2012 3:52 pm
Contact:

Mesaj de FlorinMihai » Dum Ian 13, 2013 11:03 pm

Saluare tuturor pasionatilor de mitsu.
De aprox 1luna m-am hotarat ca vreau un mitsu, cel mai probabil un colt.
Ceea ce nu stiu este insa cat de bine mi se potriveste o astfel de masina.
Sunt tanar, am doar 23 de ani si asta ar fi prima mea masina.
La colt imi place ca e o masina mai sportiva, incapatoare si mai deosebita fata de toate nemtoaicele de pe toate drumurile.
Ideea la mine este ca nu imi pot permite sa dau o avere pe masina si cel mai important, vreau sa nu dau o avere nici dupa ce o cumpar, asa ca va intreb, este decent de intretinut un mitsu, cu precadere un colt?
As vrea sa va mai spun ca am pus ochii pe un colt, din 2009, ce pare destul de promitator. Astept sa ma vad maine cu proprietarl si sa vad despre ce este vorba.
Astept parerile voastre si cine stie, vreo oferta de nerefuzat.

O seara buna tuturor si multumesc!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Ian 14, 2013 12:41 am

Salut,
daca nu iti pasa prea mult de cati oameni iei in masina sau daca nu te deranjeaza rabatarea banchetelor atunci cand iei mai mult de o persoana, iti recomand sa mergi pe varianta in 3 usi. Motive nu iti dau, pentru ca sunt subiective incepand de la 100% in sus.

In rest, motorul de 1.5 benzina 109 cai cred ca e cea mai ok varianta, mai ales ca acum au scazut destul de bine preturile.

Pentru a-ti face o idee despre fiabilitate si costuri de intretinere, iti recomand sa arunci o privire la ce s-a discutat pe topicurile Ce Piese Ati Schimbat La Colt Si Preturile Lor si Defecte posibile COLT - rezolvare.

Spor la cumparaturi, sa ne tii la curent!

Avatar utilizator
alinutza-colt1.5
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 20, 2011 9:01 pm

Mesaj de alinutza-colt1.5 » Lun Ian 14, 2013 10:13 am

Buna Dimineata,

Am vazut mesajul tau.La mine mai dureaza pana o sa vand masina, asa ca nu vreau sa te incurc.Cand ma decid te anunt, o sa fie vorba de cateva luni pana fac rost da banuti pt una noua.
Multumesc pentru intelegere.

O zi buna,

Avatar utilizator
FlorinMihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2012 3:52 pm
Contact:

Mesaj de FlorinMihai » Lun Ian 14, 2013 10:34 am

multumesc frumos pentru sfaturi si ms Alina pt ca m-ai anuntat.
Eu astept in continuare o oferta cat mai buna si la un pret rezonabil.

Avatar utilizator
Kleinetier
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2012 3:31 pm

Mesaj de Kleinetier » Lun Ian 14, 2013 11:02 am

Florin, nu te descuraja, eu am gasit exact varianta de care vorbeste andrei mai sus, si asta dupa ce am tot "pieptanat" situri ca autovit.ro sau bestauto.ro

Desi e de preferat sa gasesti o oferta de la un membru al forumului, poti gasi si in afara daca ai rabdare si cauti cu atentie.

Avatar utilizator
c_codrut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 20, 2008 8:51 pm

Mesaj de c_codrut » Lun Ian 14, 2013 11:41 am

Am eu un colt nov 2007, varinta 5 usi echipare SAM, culoare neagra, 25000km motor 1.1 in stare impecabila atat tehnic cat si estetic.
Masina mai mult sta degeaba, eu circul cu altceva.
Daca esti interesat da-mi un pm.
O zi buna,

Avatar utilizator
FlorinMihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2012 3:52 pm
Contact:

Mesaj de FlorinMihai » Lun Ian 14, 2013 6:16 pm

Ti-am lasat pm.
Daca aveti oferta va rog sa ma contactati la nr. 0736924139

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Lun Ian 14, 2013 6:20 pm

Nu ocoliti nici varianta diesel, este un model lafel de reusit si daca ai de gand sa faci drumuri lungi e superb.
Daca puterea nu este suficienta se poate creste serios, iar consumul e aproape neglijabil.

Avatar utilizator
FlorinMihai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 28, 2012 3:52 pm
Contact:

Mesaj de FlorinMihai » Mar Ian 15, 2013 3:40 pm

Nu ocolesc nicio varianta, o caut doar pe cea mai buna.
Ma uit dupa o masina cu putini kilometri, ingrijita si la un pret bun.

Avatar utilizator
jackel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 03, 2012 8:06 am

Mesaj de jackel » Mar Ian 15, 2013 5:22 pm

Ce intelegi prin pret bun, adica daca bugetul iti permite te-as orienta spre noul colt oferte ce-i drept nu prea sunt si din ce am vazut deja a fost scoasa de pe site-ul mitsubishi romania si am inteles ca nu se vor mai fabrica, acum urmeaza sa studiezi piata ori scad preturile ori cresc

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori