Cilindru Receptor Ambreaj

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Sep 19, 2012 9:21 am

Wow..cat a costat fiecare piesa in parte? Nu stiu daca avea rost sa iei kit de ambreiaj SH..cel nou era 200 de euro adus acasa. Sa iti faca o gresare actuatorului inainte sa-l montezi, sa te tina mai mult de alea 3 luni garantie.

Avatar utilizator
teutzue
EVO I
Mesaje: 15
Membru din: Vin Aug 27, 2010 12:35 pm
Localitate: Iasi

Mesaj de teutzue » Sâm Oct 06, 2012 3:08 pm

Buna ziua,

Sunt proprietarul unui colt 2007, motor 1.1 si am circa 122.000de km. Masina ruleaza impecabil cu cateva mentiuni: cand cuplez returul si in momentul in care ridic ambreajul pentru miscarea masinii se aude un zgomot deranjant (ca niste batai repetate). Din cate am mai citit pe forum este posibil sa fie tabla care izoleaza termic caroseria dar in cazul meu a fost sudata dupa primul moment in care a dat semne de miscare. Ramane sa iau in calcul problema cilindrului receptor de la ambreaj. Zgomotul este prezent chiar si in momentul in care cutia este pe normala.
Acum poate fi o problema de uzura care sa nu aiba prea mare importanta . Nu as dori sa raman in pana pe undeva. Cine a mai intalnit problema asta si a rezolvat-o sa ma ajute si pe mine:(IMG:style_emoticons/default/smile.gif)

Multumiri anticipate

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori