Consum Crescut Colt 1,3 Cutie Automata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Sep 24, 2012 9:02 pm

Salut,
am senzatia ca tu te referi la uleiul din motor, pe cand ceilalti interlocutori spun despre cel din transmisie...

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Joi Oct 11, 2012 4:41 pm

QUOTE (zefir @ Sep 7 2012, 04:19 PM) Va rog ajutor, de cam 8 luni a crescut consumul de benzina, treptat la coltul meu 1,3 sam cu cutie automata, are 4 ani, 47 mii km, si consuma mediu 7,5 l la suta...acum cam 9 l la suta...ma usca....am fost in service unde era in garantie primii 3 ani, zicea ca a fecut ceva la inductie, sa urmaresc consumul, si stupoate, e cam 9,5 l la suta!!!! si mai mult extraurban, merg doar pe automat, dar ca si pana acum, toti cei 4 ani....azi i am sunat, sa le cer sfat in service, ziceau ca vor mai intreba si ei...e caz unic...va rog sfaturi!!!!!!!!!
Azi am fost in service, doar a mai mangaiat ceva la masina, mi a aratat ca ar trbui sa apara becuri de avertizare mereu aprinse daca ar fi senzorul MAP sau ceva care sa nu fie agreat.Momentan, raman sub observatie cu consumul, la ultimul plin, am vazut o scadere a consumului mediu, pe drum mixt, mai mult adara din oras, 6,8%.
Daca mai aveti sfaturi, astept sa le confrunt cu cei din service.
Multumesc

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori