Revizie Mitsubishi

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Aug 06, 2012 8:22 am

Ai cartea de identitate, deci daca e ceva le-o arati pe aia.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Aug 06, 2012 11:40 am

Sau dovada suspendarii certificatului de inmatriculare, daca are VIN-ul trecut pe ea. Cel mai sigur ar fi sa dai un tel service-ului ca sa stii exact cu ce trebuie sa mergi.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Aug 06, 2012 5:32 pm

ca si act oficial emis de autoritatile romane, talonul este inlocuit de dovada care ti-o elibereaza politistul cand iti retine certificatul de inmatriculare.
pe carnetul de service, este trecuta seria de sasiu.
eventual fa-ti o copie CIV fata/verso sa dovedesti proprietatea. originalul ramane acasa.

Avatar utilizator
jackel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 03, 2012 8:06 am

Mesaj de jackel » Mar Aug 07, 2012 5:05 pm

Multumesc pentru raspunsuri:) am fost la revizie si nu mi-au cerut talonul oricum le-am zis din start ca momentan nu il mai am...Insa am intampinat o alta problema, cum am spus am un card nu cu 2 ci cu 3 ani de revizii gratuite.Ieri folosindu-l prima data binenteles ca am fost tratat special:) seful de acolo mi-a zis ca revizia dureaza in jur de 2 ore...pe mine m-au tinut 30 de minute nu asta ar fi problema ca nu pun pret pe ce imi fac ei acolo am fost mai mult pentru garantie si sa am cartea tehnica curata daca ar fi sa vand masina.Singurul lucru notabil pe care l-am putut observa a fost ca mi-au schimbat uleiul filtru de aer mi l-au curatat desi scria ca trebuie schimbat insa mi-au zis ca trebuie sa platesc pentru el...???am zis ok sa-l lase asa pentru ca oricum il schimb cu unu sport, dar pe spatele cardului scria ca revizia este gratuita cu tot cu piesele care trebuiesc schimbate cum scrie in carte...fiind mentionate si niste piese care nu intra in acest card(binenteles nu se regasea niciun filtru de aer)am tacut din gura am lasat-o asa si am plecat ca dupa sa observ ca trebuie sa ma intorc sa-mi reseteze data pentru urmatorul service...Asa ca daca cineva mai detine un astfel de card sa se pregateasca si cu bani daca doreste servicii complete...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Aug 07, 2012 5:22 pm

Cum mai...pai si nu ai facut scandal? Adica ce daca e gratis trebuie facut in bataie de joc lucrul? De ce au mai oferit cardul daca nu au de gand sa onoreze promisiunea? Vai vai ce boala am pe reprezentantele astea.

Avatar utilizator
jackel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 03, 2012 8:06 am

Mesaj de jackel » Mar Aug 07, 2012 5:34 pm

sincer nu imi mai bat capu cu ei stiam ca sunt nesimtiti, dar cat stateam pe acolo si frecam menta a venit o doamna sa ii intrebe cine a mers cu masina ei 100km si consum de 30l...problema asta am patit-o cand am avut masina in service pentru a remedia o gresea a lor , dar nu am bagat de seama ca am km in plus decat cand am ajuns acasa, dar binenteles nu puteam demonstra...si treaba cu cardul e cu dute-vino, eu doar am zis sa scriu aici pentru cei care mai au un astfel de card

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Aug 08, 2012 12:04 am

La ce service ai fost?

Avatar utilizator
jackel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 03, 2012 8:06 am

Mesaj de jackel » Mie Aug 08, 2012 12:51 am

Cel de pe Metalurgiei, dar din auzite cel de la Expozitiei este si mai prost...asa ca pentru viitor o sa caut un service in orasele vecine

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori