Reduceri de pret,materiale promotionale la achizitionare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Iul 06, 2007 4:53 pm

Salut,

Bine v-am gasit.Trec scurt peste alte prezentari si direct la subiect.Dupa lungi cautari,mai exact vreo 3 zile, m-am hotarat sa-mi achizitionez un Colt 1.1 SAM. Am discutat totul la showroom pe Calea Giulesti ,actele de leasing urmeaza sa le predau luni, mi s-a facut si o reducere de pret de 360 euro,masina cica ar fi in tara si s-ar livra intr-o saptamana deci toate bune si frumoase pana aici.Am citit cred ca tot forumul de pe masini.ro de la Mitsubishi si de la alte firme si tot vad pe acolo ca la achizitionare lumea a primit diverse accesorii.Intrebarea mea e: ar fi nepoliticos din partea mea sa emit o asemenea cerere sau e o practica uzuala?

Avatar utilizator
aestefan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 09, 2007 11:23 am

Mesaj de aestefan » Lun Iul 09, 2007 11:30 am

Si eu mi-am cumparat de curand un Colt 1.3 SAM de la M Car. Si eu citisem ca tine ca unii cer si primesc diverse. Si am intrebat si eu dealer-ul, ca nu pierdeam nimic.

Mie mi-a spus ca in cazul meu nu poate sa imi dea nici un bonus pt ca masina deja e intr-o oferta (mi-au dat revizii gratuite pe 3 ani). Asa ca dc masina ta nu e in nici un fel de oferta poti sa incerci.

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Joi Iul 12, 2007 11:41 am

merci de info.oferta e aceeasi ca si la tine.astept acum sa aprobe banca leasingul si saptamana viitoare o sa o si am.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Iul 12, 2007 9:08 pm

QUOTE (damutz)merci de info.oferta e aceeasi ca si la tine.astept acum sa aprobe banca leasingul si saptamana viitoare o sa o si am.
Si dupa ce o vei avea, evident asteptam si noi poze

Avatar utilizator
ski
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 11, 2007 9:28 pm

Mesaj de ski » Joi Oct 11, 2007 10:41 pm

eu astept acum un colt 1,3 sam A/T,care ar trebui sa vina in decembrie.am cerut o reducere ,(dat fiind ca am achizitionat tot de la acelasi dealer un cz3),si am primit o reducere de 1%.tin sa precizez ca masina o achit cu banii jos.

Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Joi Dec 06, 2007 1:59 pm

eu am luat un colt in octombrie si nu mi-au zis nimic de revizii gratuite

Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Joi Dec 06, 2007 2:03 pm

[quote="damutz"]Salut,

stii poate cumva cum se regleaza luminozitatea bordului

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Dec 06, 2007 5:48 pm

.....................

Avatar utilizator
ovidiugm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 12:57 am

Mesaj de ovidiugm » Vin Dec 07, 2007 2:30 am

QUOTE (COObra)QUOTE (vyc_24)eu am luat un colt in octombrie si nu mi-au zis nimic de revizii gratuite
promotia cu 3 ani revizii gratuite a fos valabila pana in martie 2007 daca tin bine minte.
Mai aveau citeva pe stoc chiar si prin august-septembrie 2007, doar ca nu prea mai aveai de unde alege culoare, motorizare etc. Cind ii intrebai de oferta te duceau imediat la astea, se vedea ca le au de mult si de-abia asteapta sa scape de ele.

QUOTE (vyc_24)stii poate cumva cum se regleaza luminozitatea bordului
Din pacate la unele modele (adica la SAM) nu se mai poate regla. La Invite-urile vechi (poate si la cele Inform / Invite noi, da' nu pot sa garantez) invirteai de butonul negru rotund de sub kilometraj. Cel pe care apesi ca sa resetezi contoarele A si B cu kilometrii parcursi.

In schimb la toate se poate regla luminozitatea afisajului calculatorului de bord, apasind simultan SET + HOUR (parca).

Avatar utilizator
vyc_24
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 06, 2007 1:51 pm

Mesaj de vyc_24 » Vin Dec 07, 2007 2:38 pm

Stii cumva cand intra in functiune senzorul de ploaie?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori