Nu exista pe forum nici un posesor de Colt CZT?

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Joi Feb 07, 2008 6:52 pm

Salutare,

Vreau sa iau un CZT si sunt curios dc este vre-un posesor al acestu model pe forum. Eu nu am vazut nici un topic care sa se adreseze CZT-ului. Dc nu sunt posesori, macar a mers cineva cu el? Ce impresie a lasat? Se pare ca sunt o serie de reduceri la majoritatea modelelor mitsubishi printre care si CZT(sper sa mai tina vre-o 2 luni).

Salutari si numai bine!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Feb 08, 2008 4:36 pm

Salutare. Exista dar sunt modesti, cred.

Oricum, parerea mea e sa nu mai stai pe ganduri, e o masina la care multi fani mitsu viseaza.

Avatar utilizator
bogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 03, 2007 9:55 am

Mesaj de bogdan » Vin Feb 08, 2008 5:05 pm

QUOTE (VooN)Salutare,

Vreau sa iau un CZT si sunt curios dc este vre-un posesor al acestu model pe forum. Eu nu am vazut nici un topic care sa se adreseze CZT-ului. Dc nu sunt posesori, macar a mers cineva cu el? Ce impresie a lasat? Se pare ca sunt o serie de reduceri la majoritatea modelelor mitsubishi printre care si CZT(sper sa mai tina vre-o 2 luni).

Salutari si numai bine!
eu am czt cred ca cu reducera asta merita masina motor e in regula e cam rigida dar foarte stabila in curbe . e senzatie merita

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Vin Feb 08, 2008 6:04 pm

QUOTE (andrei)Salutare. Exista dar sunt modesti, cred.

Oricum, parerea mea e sa nu mai stai pe ganduri, e o masina la care multi fani mitsu viseaza.


Pai in martie o am deci pe ganduri nu stau dar ma mai interesau unele detalii. Am vorbit cu unul din posesori si m-a lamurit cu unele lucruri.
Cei care mai aveti: Care e consumul? Se apropie de cel din carte? Ceva probleme aparute?

Numai bine!

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Dum Feb 10, 2008 2:44 pm

Salutare,

Am fost sa ma interesez la dealerul Mitsubishi din ploiesti de modalitatile de plata si restul de detalii si am plecat putin dezamagit de acolo.
Se pare ca sunt doar 3 masini CZT disponibile pana la sfarsitul lunii aprilie (sau cel putin asa zic ei). Partea proasta ca sunt 3 culori care nu ma intereseaza : una rosie nemetalizata, una visinie(sau o nuanta de genul asta "cranberry red parca" si una neagra. Mie imi place negra dar e greu de intretinut si se vad toate zgarieturile pe ea, mai ales ca stau la bloc si in parcare avem si pisici si caini si derbedei, nu mai vorbesc de spalatoriile auto care de multe ori sunt mai rele decat astea 3 la un loc. Eu initial vroiam argintie dar acu nu stiu ce sa mai zic. Astia de la Ploiesti nu au stiut sa-mi zica un termen de aducere pt alta culoare.
Are cineva masina neagra metalizata? Cum se comporta pana acum?

Merci.

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Dum Mai 10, 2009 6:55 pm

QUOTE (VooN @ Feb 7 2008, 06:52 PM) Salutare,

Vreau sa iau un CZT si sunt curios dc este vre-un posesor al acestu model pe forum. Eu nu am vazut nici un topic care sa se adreseze CZT-ului. Dc nu sunt posesori, macar a mers cineva cu el? Ce impresie a lasat? Se pare ca sunt o serie de reduceri la majoritatea modelelor mitsubishi printre care si CZT(sper sa mai tina vre-o 2 luni).

Salutari si numai bine!
Am un CZ 1,3 70(95 CP) de 1 an , dar cu cutie de viteze All Shift, poti schimba vitezele si manual daca vrei, nu este ambreiaj, te descurci din frana, este minunata masina, dar , trebuie sa o cunosti bine ca sa te aventurezi in depasiri, este un pic cam zgomotoasa, dar cred ca asta e ceva normal , din cate am citit si eu pe aici. Merita sa faci un test driver, apoi sa te decizi.

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Mar Mai 12, 2009 11:14 pm

Daca nu ai cumparat un CZT eu as fi salvarea ta, da-mi un tel, ne intalnim si-ti povestesc mai multe...nu mai spun ca si a mea e de vanzare ....vezi la bursa

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mie Mai 13, 2009 12:14 am

Multumesc de raspunsuri dar... am CZT de aproape un an si jumatate asa ca acum dc ar fi doritori de sfaturi va pot da eu )))))

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Mie Mai 13, 2009 11:41 pm

sa-ti traiasca...ce sfaturi ne poti da ?

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Joi Mai 14, 2009 9:09 am

Ms la fel .
Luati ca sunt bune... satisfactia cand decolezi de langa un BMW AUDI MERC.... priceless... pt benzina exista Master C....stiti voi.. )

Aaa da ..si nu va mai uitati acum ca mai scartaie sau bate ceva pe la masina ca e doar vina voastra sau a drumurilor niciodata a dealerului.

Lasand gluma la o parte masina are mai multe plusuri decat minusuri si chiar merita. Odata urcat in ea uiti de toate problemele - posesorii pot cofirma asta.

Succesuri !

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori