Suport Radiator Spart! Identificare Piesa!

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Dum Ian 01, 2012 8:03 pm

Salutare, am parcat masina pe o teava nesemnalizata de gaze si mi-a rupt un suport de plastic de dedesubt, care sustinea la autoturismul meu radiatorul.
Acum ala pluteste in aer!

Masina mea e COLT Z30 5 usi DID 1.5

Am facut rost de programul ASA si am studiat putin in el dar nu reusesc sa identific piesa.

Am atasat in fotografie piesele din fata autoturismului meu.

Am intrat sub masina si m-am uitat sa vad care piesa poate fi afectata cu ocazia asta am scos cu mana de acolo o bucata de plastic (pe care o identificati in fotografie cu numarul 62817!

Nu stiu ce sa cred! Piesa care pare sa-mi trebuiasca este 62610, numita aici suport de faruri!
Stie cineva daca aceasta este piesa care sustine si ansamblul radiatorului cumva?

Am mai atasat o fotografie cu piesa care o suspectez eu ca ar trebui schimbata.
Aveti vreo idee? Multumesc!

Pentru cei interesati costa 11 mil noua!
Fişiere ataşate
MN105057.jpg
MN105057.jpg (60.67 KiB) Vizualizat de 4264 ori
suport_radiator.JPG
suport_radiator.JPG (83.84 KiB) Vizualizat de 4270 ori

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Dum Ian 01, 2012 9:51 pm

Eu am luat cu ~350roni un cadru sh din polonia crezand ca merge si la smart, dar nu e asa, prinderea pt capota si pt faruri difereau. Cadrul mare pus in poza 2 e cel ce tine radiatoarele intr-adevar (62610). Dar daca nu l-ai facut zob, si nu-ti lipsesc piese, cred ca se poate repara al tau(intarituri de tabla nituite pe cadru). Daca nu, mai e unul SH la vanzare pe aici. Oricum 11 milioane este enorm, eu am dat 550 pe cel de smart nou de la mercedes. Vezi si dezmembrari, dar nu da mai mult de 3-400 roni pe el ca nu face. Oricum o sa ai de furca la schimbare, dai jos tot botul, intaritura de la bara, faruri, radiatoarele cu totul...deci o sa mai pui si antigel + freon...banuti multi.

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Ian 02, 2012 12:18 pm

Multumesc de promptitudine si de sfat. Da cadrul meu nu e asa distrus, chiar aseara ma gandeam ca n-ar fi rau sa incerc sa-l repar. Problema cea mai mare este ca nu ma asteptam sa trebuiasca sa demontez tot botul masinii si sa dau si freonul afara. Antigel, freon... plus ore de munca... Cred ca cea mai ieftina solutie asta ramane cu reparatul. Sa mai dau inca 350 lei chiar si sh pe langa freon si ce-o mai fi...ma ingrozeste.
Trebuie sa-mi caut o curticica sa o fac bucati. Trebuie sa plec din tara cu ea si chiar mi-e teama ca o sa-mi pierd radiatoarele pe drum.
O sa caut si pe aici daca zici ca e de vanzare desi din cate am cautat pana acum cu search-ul asta nu prea m-a ajutat!
Merci inca odata si va doresc tuturor un an nou fericit!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori