Display Radio-cd Mort

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nmugurel2003
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Noi 06, 2016 1:11 pm

Mesaj de nmugurel2003 » Joi Dec 08, 2016 1:29 pm

Salutare tuturor! Se pare ca rezolvarea problemei cu display-ul este destul de simpla. Mergeti la un electronist priceput si cereti sa va faca reflow pe placa de baza in special la integratul montat la 45 grade. Eu asa am facut (am fost la un GSM service) si de aproximativ doua saptamani totul este ok. Bafta!

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Dum Feb 12, 2017 6:14 pm

A murit displayul de tot azi, la Mitsu , poate stiti careva cat costa unu nou?Voi fi obligat sa merg la Cluj la reprezentanta, ca aici la mine nu vrea nimeni-nu se pricep- si iar am emotii ca si aia s nepriceputi.
Ce sfat imi mai dati?Nu as incerca cu demontari si lipituri, stiu ca tin iar putin , iar eu sunt mort fara muzica si afisaj. Poate stiti situri sa comand sau sa vad preturi,sa stiu pe cand merg la cei de specialitate, sa nu ma tunda. Multumesc

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Dum Feb 12, 2017 9:02 pm

Gasesti la dezmembrari. Vezi si pe OLX

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Lun Feb 13, 2017 2:43 pm

QUOTE (Vic* @ Feb 12 2017, 09:02 PM) Gasesti la dezmembrari. Vezi si pe OLX


caut la dezmembrari si nu are nimeni pentru colt 2008, o sa tot sun....am fost la un GSM dar zice ca reflow tine 0 ora sau o zi....nu mai mult....
stie careva cat costa un ansablu nou DISPLY-RADIO CD ? Nu gasesc la comenzi pe net, poate stiti voi sa fac o comparatie

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Lun Feb 13, 2017 3:50 pm

De ce ar tine doar o zi relipirea componentelor? Ele s-au dezlipit dupa ani de zile, din cauza fludorului ecologic, vibratiilor, schimbarilor de temperatura etc.

Cred ca nu avea chef sa munceasca baiatul ala de la service-ul GSM. Mergi la alt service, poate cei care repara televizoare sunt mai plictisiti si dornici de clienti.


Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Lun Feb 13, 2017 11:29 pm

Multumesc, am mai vorbit cu un electronist din Cluj,poate si face mila cu mine,joi il contactez iar,cica e ocupat

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Mar Feb 28, 2017 7:13 pm

Salutare ,revin cu problema display ului,nu am luat legatura cu domnul din Cluj, la inceput zicea ca incearca sa vina sa vada, apoi nu a mai raspuns la telefon.Va rog mult sa ma sfatuiti unde sa apelez zona CLUJ-TURDA-TARGU MURERS, sa gasesc electronist GSM sa vada ,sa demonteze displayul.Am vorbit la reprezentanta,se pare nu au personal calificat-ar merge pe incercate ca si la ultima problema ce am avut cu masina....si ei nu au dat o de capat
Astept orice sfat,orice nr telefon

Avatar utilizator
zefir
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 9:17 pm

Mesaj de zefir » Mie Mar 01, 2017 7:02 pm

QUOTE (nmugurel2003 @ Dec 8 2016, 01:29 PM) Salutare tuturor! Se pare ca rezolvarea problemei cu display-ul este destul de simpla. Mergeti la un electronist priceput si cereti sa va faca reflow pe placa de baza in special la integratul montat la 45 grade. Eu asa am facut (am fost la un GSM service) si de aproximativ doua saptamani totul este ok. Bafta!
Nu vrea nimeni aici...nu stie nimeni nici cum sa dea jos piese eu sunt nestiutor rau...nu exista electronisti auto...i a papat primavara

QUOTE (zefir @ Mar 1 2017, 07:00 PM) Nu vrea nimeni aici...nu stie nimeni nici cum sa dea jos piese eu sunt nestiutor rau...nu exista electronisti auto...i a papat primavara...la un service GSM nu discuta,,,se uita doar la laptop uri...stau langa CLUJ dar uite ca astept inca sa ma auda ceva clujan, care a mai intrat in asa ceva

Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Vin Mar 03, 2017 12:03 pm

QUOTE (zefir @ Feb 13 2017, 11:29 PM) Multumesc, am mai vorbit cu un electronist din Cluj,poate si face mila cu mine,joi il contactez iar,cica e ocupat

Uite, indivizilor de genul asta le doresc un elegant faliment.

Avatar utilizator
Alex.Iorga
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Apr 11, 2016 1:47 am

Mesaj de Alex.Iorga » Vin Mar 03, 2017 1:18 pm

Salutare ! Daca vrei eu iti pot da numarul de telefon al electronistului unde mi-am reparat eu display-ul. Problema este ca se afla in Bucuresti, insa cred ca l-ai putea trimite prin curier si il repara repede. Mie mi l-a facut in 10 minute. Lasa-mi un PM si cand pot iti trimit numarul de telefon

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 26 vizitatori