Se Cam Ard Becurile...

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Oct 28, 2011 1:51 pm

N-am apucat inca sa le iau, urmeaza. Un alt element de caroserie ce nu-l aveau pe stoc a venit in 5 zile lucratoare, deci pp ca asta e worst scenario.

Avatar utilizator
Razvan.M
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 06, 2011 9:20 am

Mesaj de Razvan.M » Vin Noi 04, 2011 1:12 pm

Revin cu impresii: Am schimbat Osramurile dar nu pt ca s-ar fi ars vreunul ci am achizitionat altele, Bosch Plus 90 care par sa fie mai intense si imprastie mai bine lumina. Pe ambalajul becurilor sunt 3 pictograme. Una se refera la distanta de iluminare care are undeva la 6 buline din 5, alta e durata de viata care e 3 din 5 adica slabute si parca mai e intensitatea care e 5/5.
Acum nu pot spune cu cat sunt mai bune ca problema mea cea mare era ca farurile nu erau reglate bine si abia dupa ce am schimbat becurile am decis sa umblu si la faruri. Cert e ca acum am dublu distanta ca inainte si imi lumineaza perfect marginile drumului mai ales in afara orasului iar ca pret le-am luat undeva la 18E setul

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Lun Ian 02, 2012 7:12 pm

Pentru ca tot eu am initiat topicul, revin cu impresii dupa alte cateva luni! Stiti ca am optat pt Philips! Da tata! Astea-s becurile!
Merg unse! Nu am mai avut probleme deloc. Acum poate o fi o chestiune de noroc, finger crossed!
A zis cineva aici sa masor tensiunea de incarcare. Da, e ok, iti multumim de sfat, cel putin a mea e ok, am pus un multimetru pe ea!
Am alte probleme mai grave acum, gen spart un suport la radiator pentru care tre sa desfac botul masinii.. in schimb becurile merg!

Cred ca peste 30 de ani masina asta va fi rugina la fiare vechi dar becurile vor merge! ))

Salut si un an nou fericit va doresc la toti!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori