Zgomot La Accelerare

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mie Aug 24, 2011 12:38 pm

Si manopera cat a fost?

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Vin Sep 09, 2011 9:03 am

45 conul si 65 manopera. am card de reducere.

Avatar utilizator
piteac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 16, 2013 10:12 pm

Mesaj de piteac » Lun Sep 16, 2013 11:07 pm

QUOTE (gabone @ Aug 5 2011, 11:25 AM) Salut,

Pina la urma m-am dus la Tiriac Auto Service. Insa mi-au dat-o inapoi asa cum era. Dupa o jumatate de ora de verificat mi-au spus ca nu stiu ce are. Intr-adevar are un zgomot la accelerare dar ei nu stiu care este cauza. Acum stau sa ma intreb eu pentru ce duc masina la service autorizat Mitsubishi, ca sa se uite unu la ea, care presupun ca este mecanic, are experienta, a fost scolit la un curs in afara tarii, si probabil mai este si inginer mecanic, ca sa imi spuna ce ? Ca nu stie ce are ?! Daca oamenii astia nu sint in stare sa imi spuna ce problema are masina si cum poate fi rezolvata, atunci cine sa imi spuna ? Dumnezeu ?
Am zis ca nu ma mai duc la Tiriac Auto Service, pentru ca pare ca imi pierd vremea si benzina degeaba, desi par a fi un pic mai experimentati decat cei de la MCar, pentru ca au reusit sa imi rezolve o problema pe care cei de la MCar nu au reusit.

Am si eu o intrebare. Stiti vreun service autorizat Mitsubishi cu mecanici buni sau mai buni decat la Tiriac Auto ? Nu inteleg unde ii gasesc pe oamenii astia sa ii angajeze, ca asa sa imi dau cu parerea si sa iau 100 lei/ora fara tva, fara sa dau o solutie pentru problema existenta, cred ca pot si eu. Dar nu ma enerveaza faptul ca am dat bani desi am platit pentru o jumatate de ora, ci faptul ca nimeni nu stie ce are, iar eu m-am ales cu o masina zgomotoasa, impracticabila la drum intins, ca ma scoate din minti, si nu imi ramine altceva decat sa ma rog la Dumnezeu sa imi spuna ce are.

Daca aveti vreo idee cu vreun service capabil, poate imi spuneti si mie.

Multumesc.
Gabi.


Intr-adevar are un zgomot la accelerare dar ei nu stiu care este cauza

salutare, aceeasi problema am si eu la un colt 2007 , dar in acelasi timp imi ia si din putere cand ruleaza, la 60-70 km la ora am impresia ca trade din greu iar la 90 km ora parca e un avion care isi ia zborul....la mitsubishi nu au gasit problema, unii mecanici cred ca e igr. ce ede facut?

Avatar utilizator
emyz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 20, 2014 8:06 pm

Mesaj de emyz » Sâm Noi 04, 2017 1:42 pm

Salutare,
Am fix aceeasi problema...exact cum e descrisa de tine, tot dupa ce s-a umblat la caseta de directie, problema este ca tocmai ce am inlocuit acel con de care ai pomenit tu dar masina face la fel...alte idei?

Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori