Cum Sa Schimb Culoarea Ledurile Din Bord

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
siminica
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iun 16, 2008 12:07 pm

Mesaj de siminica » Mie Mar 23, 2016 9:29 pm

QUOTE (volint @ Feb 28 2016, 03:34 PM) Se schimba mult mai usor!!!

Musai sa fie uichiend, si ceva sarbatoare legala ca magazinele ce vand aparatura pt lipit sa fie inchise; merge si daca operatiunea se desfasoara la vreo 20-30 km de cel mai apropiat magazin cu electrice. Participantii la intalnirea de la Slanic Moldova poa' sa confirme succesul in aceste conditii. S-ar putea sa existe chiar si imagini care sa probeze cele spuse aici.
Adevarat graiesti. Ce chin am tras acolo ) si dureri de cap. A fost un uichiend grav :@

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Sâm Mar 26, 2016 6:48 pm

Mai fratilor m-am saturat si eu de lumina asta verde. Vreau orange cum am avut la Fiat Bravo.. In plus cea mai confortabila lumina pentru ochiul uman noaptea este orange (sau orice culoare calda). Eu am un Colt din 2006 Z30 1.5 DI-D. Ce fel de becuri am? Stie cineva? Acum cateva zile am avut o problema la selectorul de pozitie de clima si l-am facut bucati. Acolo am vazut ca sunt niste becuri cu un soclu de plastic, gen cum avea Dacia candva. Stiti ce zic nu? Se scot din PCB prin rotatie. Asa este toata masina? Presupun ca nu.
Oricum am vazut din acele becuri ca verdele e dat de un "prezervativ" mic de culoare verde.. E mobil pe bec.
Ideea e ca si daca e pe leduri, stie tata sa le faca ca am statie de lipit, mi-a placut electronica, dar nu stiu de unde sa le iau si ce tip sunt! In manualul de reparatie nu scrie asa ceva, sau nu m-am uitat eu unde trebuie. Presupun ca e un anume tip de led, nu orice led. E led sau bec?
La masina mea ca sa va dati seama am si dimmer.. O rotita la ceasuri de unde-mi reglez intensitatea la toate luminile.
Daca ma puteti ajuta cu un link sau o informatie ar fi super.
Si verdele e dragut dar la drum lung noaptea ma cam oboseste si-l dau la minim. Un prieten si-a schimbat la un Clio ca nu-i placeau orange si si-a pus albastre. God iti iau ochii.. n-as suporta asa ceva. Ma deranjeaza si becul de faza lunga ca e albastru, lumineaza prea tare si e si pus fix in ochii tai la masinile astea.
Astept idei. Multumesc.

Avatar utilizator
Alex.Iorga
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Apr 11, 2016 1:47 am

Mesaj de Alex.Iorga » Lun Mar 13, 2017 9:50 pm

Salutare tuturor ! Ce fel de becuri iti trebuiesc pentru consola de climatizare? Mi s-au ars doua becuri si nu stiu ce sa cumpar. Trebuie soclu B8.3 sau de care?

Avatar utilizator
Faceless
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 01, 2017 11:13 am

Mesaj de Faceless » Vin Sep 01, 2017 12:00 pm

Salutare,

Siminica, mai esti disponibil si dispus la rabdare? Vreau sa schimb si eu mai tot ce inseamna lumini (interioare)i la un Colt 1.3 /2005 .

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori