Bucsi, Amortizoare Si Altele - Necesar

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
midnightk
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 22, 2010 7:47 pm

Mesaj de midnightk » Mar Mar 01, 2011 12:09 am

Salutare! Mitsu meu (95, 1.3/75cp) intra la o reparatie capitala. Pana o sa ajung la mecanic insa (saptamana viitoare) as vrea sa stiu daca ma poate ajuta cineva cu o lista cu elementele de directie/suspensie, pentru a le comanda deja la nenea e-bay. Ce si cate repere imi trebuie pentru o schimbare completa a bucsilor/amortizoarelor? Adica stiu si eu ca imi trebuie 4 amortizoare si 4 arcuri, dar mai mult...Dzeu cu mila...In alta ordine de idei, am gasit un motor 1.8 de 140 cp tot de pe un colt din 95. Trebuie schimbata si cutia de viteze? Ambreiajul sigur, dar cutia?
Multumiri anticipate.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Mar 01, 2011 12:13 am

Salut,

Cati km ai? Cred ca si pe mine ma asteapta o revizie mai amanuntita curand! Stiu ca urmeaza sa schimb placute si discuri de frana (60k km) si nu stiu de ce, insa am impresia ca nu o sa scap nearticulat de catre articulatii.

PS: iti recomand sa arunci o privire la sectiunea Bursa, vei gasi cu siguranta pe cineva care sa te ajute cu achizitionarea pieselor.

Avatar utilizator
midnightk
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 22, 2010 7:47 pm

Mesaj de midnightk » Mar Mar 01, 2011 12:29 am

km are garla mitsu meu...vreo 214 mii acum, si inca mai merge...insa am planuri mari cu babuta. De achizitionat, nu e problema, eu iau tot ce inseamna piese din Germania (nu e fita, doar sunt mult mai ieftine), vreau o lista cu toate elementele de suspensie/directie/articulatie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori