Becuri Bord

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Mie Ian 19, 2011 2:01 pm

Salutare, o sa deschid un nou Thread pe tema becurilor din bord, ptr ca la sectiunea Tehnica si Service nu prea trece lumea sa citeasca.

Caut si eu de cateva saptamani becuri bord ptr al meu Colt. Si ma refer aici la beculetele de 1,2W (sau 2W) care lumineaza butoanele din bord.
Mai exact, mi s-au ars cele 2 becuri de la butoanele ptr aprins proiectoare si lampa ceata spate.
Am fost la mai multe magazine din orasul meu si fie s-au crucit cand le-am aratat beculetul, fie m-au trimis la reprezentanta (unde nu ma duc din mai multe motive intemeiate).

Am gasit pe net, resprectiv aici : PUNE CLICK AICI dar nu prea seamana ce e in poza cu ce am eu (corpul de plastic e mai scurt la mine), plus ca nu stiu de care sa iau daca s-ar potrivi, pe 2w sau 1,2W?

Daca se pricepe cineva, va rog sa ma luminati si pe mine ce sa comand...

Precizez ca oricum vreau sa comand niste filtre pe acel site (deci oricum o sa platesc transportul). Vreau sa iau si becurile numai ca nu stiu ce sa aleg din lista.

Daca se va face lumina in aceasta problema o sa vedeti ca o sa va prinda bine (mai ales la cei care au trecut de garantie).

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Ian 19, 2011 4:42 pm

Se inchide. Au raspuns suficienti oameni pe topicul despre becuri. http://mitsu.ro/forum/index.php?showtopic=57

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori