Adio Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Vin Ian 07, 2011 3:53 pm

Mie mi se pare cuminte. Si se stie ca schitele sunt mereu mult mai agresive si interesante decat rezultatul final. We'll see.

Ce problema e cu motoarele? Daca raman cele actuale, de exemplu, nu m-ar deranja. Pe de alta parte ei vor sa puna unele mai mici...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Ian 07, 2011 10:21 pm

Mie imi plac ambele variante, sincer.

Nu sunt convins ca va fi una sau cealalta, deocamdata ambele daca suntem realisti sunt la stadiul de zvon. Motoarele sunt vechi, generatia actuala de Colt are aceleasi motoare cu cea anterioara, lansata in 2004.

Desi sunt motoare care si-au dovedit fiabilitatea in timp, cu siguranta clientela asteapta motoare noi.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Sâm Ian 08, 2011 12:57 pm

Schitele sunt oficiale, desi ramane de vazut cum se vor materializa in versiunea de serie, in tabla si plastic. Celalalt concept e doar un proiect grafic al unui student, fara nicio legatura cu Mitsubishi, asa cum se spune, GRESIT, in articolul de pe voom. Motoare noi vom avea cu siguranta si ar fi bine daca ar lansa si versiuni turbo ale noilor propulsoare IMO.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori