Help: Bec Plafoniera Ars

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Vin Noi 12, 2010 8:41 am

Am unul din cele 2 becuri din plafoniera ars de ceva timp. Ma poate ajuta cineva cu un sfat ca sa-l schimb singur si sa nu mai ajung la MCar sa platesc taxa de lene/prostie/comoditate ? Primul impuls a fost sa bag o surubelnita sub capacul de plexiglas ca sa trag de el sa il scot, dar m-am oprit ca sa nu il sparg sau sa crape.

Avatar utilizator
cozmin_t
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 19, 2008 5:23 pm

Mesaj de cozmin_t » Vin Noi 12, 2010 11:31 am

Sunt plecat din oras dar cand ajung acasa la scaner incerc sa scanez pagina din manual si sa o uploadez.
Din cate mai tin minte e nevoie de o surubelnita, o carpa subtire de bumbac (sa nu zgarii ceva) si binenteles de rabdare, migaleala si bec.
PS am modelul din 2007

Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Sâm Noi 13, 2010 9:44 am

Mersi Cozmin , recunosc ca nu m-am gandit sa caut in manualul de intretinere, care zace sub scaunul din dreapta de cand am luat masina. O sa-l scutur de praf si o sa-l rasfoiesc. Deci pana la urma tot pe baza de surubelnita e...

Avatar utilizator
cozmin_t
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 19, 2008 5:23 pm

Mesaj de cozmin_t » Sâm Noi 13, 2010 2:52 pm

Acum daca tot m-am apucat am scanat toata sectiunea inlocuire becuri.
Si ca bonus pentru cei interesati fila cu tipurile de roti.
PS Si da cam tot ce este prezentat in manual e pe baza de surubelnita sau cheie de roti
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
cocolino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Apr 04, 2008 8:55 am

Mesaj de cocolino » Dum Noi 14, 2010 1:02 pm

I did it! Am reusit sa-l schimb ieri in 30 de secunde. La fel ca in viata, conteaza sa ai scula potrivita (aka surubelnita) dar sa si stii unde sa o bagi. Multumim Cozmin pt efort!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori