Zgomot Ciudat In Partea Dreapta Fata

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
pascal_mihai_marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 6:40 pm

Mesaj de pascal_mihai_marian » Vin Oct 22, 2010 2:44 pm

de ceva timp se aude un zgomot ciudat la rularea peste denivelari (parca ar fi ceva desprins si se misca) ,zgomotul se aude in partea dreapta fata, am fost pt constatari la reprezentanta si deoarece nu si-au putut da seama de la ce este am mai fost la doua service-uri si nimic ,ei zic ca partea mecanica este toata in regula si ca nu ar fi nimic care sa scoata acel zgomot , iar culmea exact cand ies cu mecanici in teste nu mai face. Aveti vre-o idee de la ce ar putea fi ,in afara de acea tablita de deasupra galeriei care are zgomotul ei specific?

Avatar utilizator
alexio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 16, 2008 7:10 pm

Mesaj de alexio » Vin Oct 22, 2010 6:58 pm

Da mai multe detalii despre zgomot, daca se aude si la santuri, cat de mari sunt denivelarile, zgomot metalic sau nu, la ce viteza, cati km ai samd. Am si eu un zgomot la suspensia fata despre care am mai scris. Eu l-am auzit de cand am luat masina, am inlocuit amortizoare, bucsi bara stabilizatoare, caseta directie, degeaba... zgomotul e inca acolo.

Avatar utilizator
pascal_mihai_marian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 6:40 pm

Mesaj de pascal_mihai_marian » Joi Oct 28, 2010 11:56 pm

am descoperit ce era ,dupa o groaza de constatari "pe la servisuri pe unde aveam si eu prieteni ,ca altfel m-a uscau la buzunare" ,m-am gandit sa imping un pic de torpedou in timpul mersului ,si am gasit buba torpedoul meu zdrangane
deci topicul se poate inchide

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori