Senzor Temperatura Exterior Defect Sau Nu Stiu....

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
chinezu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 22, 2010 9:22 pm

Mesaj de chinezu » Vin Sep 24, 2010 8:41 am

Va rog daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste poze la senzorul de temp.exterioara din bara,caci la mine arata temperatura cu 10 grade mai putin(dar totusi se modifica).Bara a fost trasnita si m-am uitat la senzor si este legat la 2 fire dar ceva improvizat fara papuci.Ma gandesc capoate se monteaza in alta mufa a masini.Va multumesc anticipat

am uitat sa zic ca am un colt 1.3 din 2006

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Dum Sep 26, 2010 7:38 pm

Daca nu ma insel, senzorii astia sunt ca un fel de rezistente. Cu cat e mai rece, cu atat creste rezistenta si iti indica tie mai putin in bord. Daca e improvizata legatura, posibil ca rezistenta sa fie mai mare si de aia sa iti arate mai putin in bord. Orice prieten cu 1 gram de cunostinte in electronica/electrotehnica si un pistol de lipit te poate ajuta cu o lipitura ca lumea. Sau iti iei frumos papucei de calitate, niste banda din aceea heat shrink, un patentel cu cioc dintr-acela lung si te pui frumos si ii tragi papucei si apoi cu heatshrink izolezi trainic si gata.

Avatar utilizator
chinezu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Sep 22, 2010 9:22 pm

Mesaj de chinezu » Mie Sep 29, 2010 4:29 pm

Multumesc cred ca ai dreptate o sa incerc

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori