Mitsu Colt '96

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
Puiu
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 07, 2010 9:27 pm

Mesaj de Puiu » Joi Apr 08, 2010 10:37 pm

Salut,

Sunt Puiu din Timisoara si sunt proaspat posesor al unui Colt din '96 motor 1.3L 55kw, adus din Austria. Masina are pe bord 135k km.
Imi place foarte mult cum se comporta masinuta, cu telescoape pe gaz si garda la sol relativ joasa, se comporta minunat chiar si pe cele mai "sparte" strazi din TM.

As avea cateva intrebari cu privire la masina si anume:

1. La cati km se schimba kitul de distributie?
2. Cam cat costa un kit de distributie?Filtru aer?(consumabile in general)
3. Ce benzina "prefera"? O am de 2 zile si pana acum am bagat OMV Carrera 95 si cred ca "i-a placut".
4. Ce componente mecanice sau electrice necesita o atentie deosebita?
5. Nu am antena radio, e rupta .Credeti ca o pot inlocui cu o antena de la alt model de masina?

Cam atat deocamdata.

Va salut,
Puiu

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Apr 08, 2010 11:58 pm

Topicul se inchide. [attachment=8264:regulamentul.gif]Extrase din Regulament (daca ma chinui mai gasesc si altele)....asa ca fuguta la Regulament si respecta putin regulile. Mersi.

QUOTE 3. Inainte de a deschide un subiect, VERIFICATI DACA ACESTA NU A MAI FOST DISCUTAT IN PREALABIL; FOLOSITI DE ASEMENEA SI FUNCTIA SEARCH!!! (aceasta dispune si de un meniu extins (More Search Options) care va ofera posibilitatea sa detaliati la maximum posibil cautarea dupa criteriile respective). Este foarte probabil ca subiectul sa mai fi fost discutat, in acest caz se va aplica un BAN cu o durata de 14 zile.

4. Daca v-ati decis sa deschizi un topic nou, atentie ca titlul sa fie scris citet si sa reflecte pe c?t posibil subiectul abordat. Asadar, titlul "Problema cu ambreiajul" este de preferat celui "Am o problema".
Titlurile de genul: "Am o problema!", "Help!", "Probleme grave" si altele asemenea vor fi sanctionate cu avertisment verbal, iar in cazul repetarii cu warning.
Este strict interzisa deschiderea unui topic nou in care sunt tratate doua sau mai multe probleme. Fiecare problema va fi tratata separat intr-un topic nou sau daca s-a mai discutat deja, in topicul dedicat respectivei probleme. Nerespectarea aduce dupa sine sanctionarea cu WARNING. Oferiti cat mai multe detalii posibile in topicurile referitoare la diverse probleme; in acest mod nu ii obligati pe ceilalti utilizatori sa ceara detalii suplimentare (ex.: an de frabricatie, motor, codul motorului etc.) Se poate de asemenea face referire inclusiv la componentele care nu-ti par importante; e mai bine sa oferiti detalii ?n plus dec?t ?n minus.

Daca vrei sa prezinti masina, chiar te rog, insa la Jurnal de bord, aici ramanem punctual pe probleme tehnice Colt (una de topic). Despre benzina, revizii, etc s-a mai discutat deci discutia va continua acolo. Posteaza doar pentru problemele nediscutate anterior.
Fişiere ataşate
regulamentul.gif
regulamentul.gif (7.26 KiB) Vizualizat de 4506 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori