Zgomote Rulare Noul Colt

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Joi Aug 19, 2010 2:07 am

QUOTE (baghera_gl @ Apr 2 2010, 11:59 PM) Va salut

De la reprizele motorului (1.2 80 CP), silentiozitate motor, cutie pe care nu o simteai, consum mai bun si plastice la interior de o calitate cu mult superioara.
Poate sunt eu prea critic...insa masina asta a costat 11.000 de euro, iar la km astia nu ar fi trebuit sa faca asa.


E clar ca si tu stii ce inseamna cu adevarat o masina.....Eu in locul tau as vinde coltul si mi-as cumpara o albea ca reprizele motorului sunt cel putin devastatoare...cred ca da rusine si unui CZT.

Va dati seama dragi colegi cat de tare e un fiat albea?

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Dum Aug 29, 2010 10:04 am

Masina asta este praf!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Aug 29, 2010 2:57 pm



Poate vrei sa te deranjezi sa iti si justifici afirmatia?

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Dum Aug 29, 2010 5:35 pm

sper ca nu de colt a zis ca e praf ,colegul de mai sus...nu de alta dar e o masina corecta la banii ei , cu plusuri si minusuri normal.

Avatar utilizator
cryacc
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 25, 2009 8:26 am
Contact:

Mesaj de cryacc » Mar Oct 05, 2010 6:30 am

DIscutia asta este degeaba! Nu suporta termen de comparatie !
Albea= logan ( aici se poate face comparatia)

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Oct 05, 2010 10:12 am

Sa nu exageram. Pana la urma totul se reduce la gusturi personale si stiti vorba aia... nu poti sa te... in gusturile omului. Daca lui i se pare ca Albea era racheta, de ce sa fim rautaciosi? Sa creada omu' ce vrea. Nu are sens sa ne certam aiurea si complet off-topic. ''Parerea mea''.

Si tot legat de derapajul anterior, nu ma pot abtine sa nu adaug o poza, fara comentarii:


Avatar utilizator
lvenoml
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 03, 2010 10:28 am

Mesaj de lvenoml » Mar Oct 05, 2010 1:08 pm

Plastic de calitate. Din lighean topit, dar de calitate.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Oct 05, 2010 3:34 pm

Revenind ontopic, de ceva vreme aud un huruit ocazional cand accelerez. Eu il percep ca venind din partea dreapta fata.

Am considerat si ideea unei pietricele prinse in etrier, insa presupun ca daca ar fi fost asa ar fi disparut de acolo in cateva luni bune de cand aud chestia asta. Zgomotul apare dupa cum am spus ocazional, nu am reusit sa identific nici o metoda prin care sa il reproduc voluntar si dispare daca ridic piciorul de pe accelratie. Any idea, anyone?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Oct 13, 2010 12:41 pm

e posibil sa fie garnitura conica de la esapament, care e intre saxofon si restul evacuarii. e o garnitura metalica, care se toceste cu timpul. am comandat-o si eu si o sa-ti fac o pozna cu ea.
daca ar fi fost de la pietricele nu cred ca avea de ce sa faca la accelerare.

Avatar utilizator
LaurB
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 14, 2008 10:44 am

Mesaj de LaurB » Mie Oct 13, 2010 5:15 pm

Acelasi huruit il am si eu, insa se aude clar si ocazional din fata ca e undeva de la tobe.
Asta dupa ce ma pus "al negru" de m-am sprijinit pe toba de esapament.
Am crezut ca e de la tabla de protectie, insa se pare ca si altcineva mai are acelasi simtom.
Andrei, daca vrei facem un drive test...

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori