Capac Motor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Sâm Mai 30, 2009 9:33 am

La motorul 1.3 aveti capac peste motor ?

Avatar utilizator
Colty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 12, 2008 4:07 pm

Mesaj de Colty » Sâm Mai 30, 2009 8:51 pm

Eu nu am!

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Dum Mai 31, 2009 1:28 pm

nic eu nu am... **************************

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Dum Mai 31, 2009 2:47 pm

La mine sunt doar 2 piulite care parca asteapta un capac sa se prinda in ele.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Iun 01, 2009 12:09 pm

Nici o motorizare de la Colt nu are capac, exceptie facand CZT-ul sau mai nou, Ralliartul. Se poate achizitiona ca si accesoriu.

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Dum Iun 14, 2009 9:53 pm

merge capacul de lancer 1.5 (fiind acelasi motor de pep coltul de 1.5 care are aceleasi dimensiuni cu cel de 1.3).
ar trebui sa gasim la dezmembrari. si eu sunt interesat .
numai bine

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Mar Iun 16, 2009 5:42 pm

QUOTE (andrei @ Jun 1 2009, 12:09 PM) Nici o motorizare de la Colt nu are capac, exceptie facand CZT-ul sau mai nou, Ralliartul. Se poate achizitiona ca si accesoriu.

E de naspa. Daca o afurisita de antena radio costa 170 RON (am vrut sa-mi cumpar, ptr ca mi s-a furat) va dati seama cat costa un capac de motor?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Iun 16, 2009 9:15 pm

cam 100 oiro

Avatar utilizator
awbdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 24, 2008 8:46 pm

Mesaj de awbdan » Mie Iun 17, 2009 8:30 pm

faina masinuta asta ... pacat de cei care o comercializeaza .... ma mai gandesc daca viitoarea va fi tot mitsubishi
roata de rezerva i au scos o, cricul la fel,capacul de la motor ... nah, cica s accesorii, bine ca ne vand masina cu volanul pe ea si nu cu posibilitatea achizitionarii lui ca si accesoriu ...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Iun 17, 2009 9:19 pm

de curiozitate....ti-a promis cineva ca le ai?
sau ti-a prezentat o masina cu aceste accesorii montate sau prezente pe ea si ti-a zis ca asa o vei primi?
banuiesc ca ai stiut exact ce cumperi. asta daca te-ai documentat si ai intrebat inainte.
dar nu cred ca te-a mintit cineva cand ai achizitionat-o.
iar daca ai cumparat fara sa te intereseze nimic.........e cam vina ta ca nu te-a interesat pe ce dai banii.
iar pentru informatia ta.....cand se vinde o masina se vinde asa cum vine din fabrica.......asa ca nu mai da vina pe cei care o vand.
si incercati sa nu mai ganditi ingust. orice afacere e pe bani. daca un cauciuc face 3 lei nu il pot vinde cu 3 lei. ca dupa aia vrei sa ai showroom la care sa vii, si vrei service, si vrei teve in sala de asteptare, si caldura iarna cand te uiti pe gemulet ce face nenea la masina, etc etc etc.
toate astea costa bani. intamplator sunt de la voi (...noi ca si eu sunt client mitsubishi). astea-s legile pietei. cumperi mai ieftin si vinzi mai scump.
si apropo awbdan, ca observ semnatura ta - daca ai ceva impotriva mea....zi-mi direct nu te mai ascunde in adrese web care nu exista. nu de alta dar sunt singurul de aici care lucreaza la MCD.
daca se considera ca am batut campii se poate sterge.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori