Capac Motor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Dum Iun 21, 2009 5:59 pm

Sunt complet de acrod cu ligla si total impotriva a ceea ce a zis COObra. N-are nici o treaba cu moka nene, e chestie de bun simt. E normal sa-ti iei masina complet echipata. Ne-am invatat noi prost, nu cu moka, ci sa fim prostiti, sa fim fraieriti mereu si sa zicem ca asa e normal. Am cerut presulete si a fost de acord sa mi le dea.... la un pret de ziceai ca sunt aurite...
Cineva mai sus zicea ca ce ne ambalam atata, ce e un "rahat de capac". Ei iote ca eu as fi vrut sa am "rahatul" ala si sunt sigur ca nu sunt singurul.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Iun 21, 2009 8:15 pm

QUOTE (tiborg @ Jun 21 2009, 05:59 PM) ....Ei iote ca eu as fi vrut sa am "rahatul" ala si sunt sigur ca nu sunt singurul.

Ei iote pentru ca exista genul asta de oameni cu asemenea........"preferinte", ca sa nu zic mai rau, atunci sa nu te mire ca altii o sa inventeze tot felul de accesorii si smecherii ca sa iti vanda tie cat mai multe prostii la preturi cat mai absurde. E ca si cum toti oamenii ar circula pe strazi cu banii pe jumatate iesiti din buzunare si tu ai pretentia sa nu existe oameni care sa ii jefuiasca pe altii....

Capacul motor si dorinta de a fi acolo pe motorul fiecaruia arata foarte bine unde a ajuns consumatorul in ziua de azi. Si ce nevoi are el...."adevarate" nevoi...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Iun 21, 2009 8:39 pm

Oameni buni, contraziceti-va (si eu m-am bagat cu Loganu' ) insa rog atentie la "flame" sau la jigniri intre useri, sa nu ajungem acolo. Multumesc

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Iun 21, 2009 10:16 pm

@ligla -si mitsubishi ofera ceva de bun simt.
culmea ....e moka vro 3 ani.
se cheama MAP. poti sa suni si daca ai pana.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Iun 22, 2009 12:31 am

Mie oferta Mitsubishi mi se pare mult peste cea a concurentei in sensul ca vine pe echiparea cea mai slaba cu multe dotari pe care la multe marci nu le gasesti.
De ex iau un vw polo chel si un colt chel: polo nu are aer conditionat, geamuri electrice, abs, mp3 si multe altele. In schimb colt are toate acestea pe varianta cea mai slab dotata. Voi va uitati la un capac de motor si ziceti ca mitsubishi isi bate joc de voi? Plus ca kitul ala de reparatii este mult mai usor de folosit decat schimbatul unei roti de rezerva. Daca chiar nu se poate trai fara aceste accesorii vorba lui COObra, va mai uitati la 200 eur cand dati pe masina 10000?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Iun 22, 2009 8:02 am

nu neaaparat asa pusa problema cix, ca si pe mine m-a deranjat un pic ca a trebuit sa revin sa imi cumpar kitul de roata de rezerva, dar am fost informat, am stiut, si nu cred ca poate sa zica cineva de aici ca a fost mintit si nu i s-a spus ca nu are roata de rezerva.
deci toata lumea si-a facut alegerile in cunostinta de cauza. nu a fost nimeni fortat.
aici era problema mea. fiecare a fost liber sa aleaga ce ii place. si da este foarte clar - coltul nu e cea mai buna masina din lume. .....dar este poate cea mai corecta pentru banii ei.

PS - si io-s frustrat ca am dat 11.000+TVA pe al meu si acu pe criza e 8.500+TVA

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Lun Iun 22, 2009 9:50 pm

eu tot as fi vrut un capac... ... e dorinta mea...

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Iun 23, 2009 8:04 am

nauzishi ca si io vreau. da nu dau 100 oiro pe el. incerc sa "mulez" unu. daca imi iese fac industrie
care te pricepi la mulaje in fibra sa imi dai sfaturi sa nu stric matrita.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mar Iun 23, 2009 8:05 am

Maaaa ! Va rog eu frumos tare de tot. Inchideti topicu asta. Doua pagini despre un capac de motor ??? Hai ma ! Chiar nu aveti nimic altceva de dezbatut ? Trancaneli, scirtiituri ?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Iun 23, 2009 8:09 am

pai topicul se numeste "capac motor"
daca am vorbi de altceva s-ar chema offtopic
da uite ca poate o dam in turnat piese de fibra.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori