Capac Motor

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
baghera_gl
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 08, 2009 1:16 pm

Mesaj de baghera_gl » Lun Ian 11, 2010 4:00 pm

Salut posesori de colt!

Si eu nou printre voi! Am un colt 1.3 Intense 2009, de asta cu face lift. OK masinuta la prima vedere. noi am vrut Honda jazz, insa era prea scumpa, asa ca am optat pentru acest colt, pe care am platit aprox. 11.000 euro.
Si eu am fost dezamagit sa vad acea mataraie sub capot si asfaltul prin capota...lipsa scut. Am avut inainte un fiat albea, cu care am mers 80,000 km si nu am schimbat decat o broasca la o usa in garantie. si avea si capac pe motor, si pasaje din plastic la roti, si scut motor. La coltul asta, dupa ce iei vreo pietricica prin cauciucuri, si sare in contraaripa, ai impresia ca te loveste cineva cu o piatra, in lipsa acelor pasje interioare, care in mod normal ar fi trebuit sa existe.

Sper sa-i descoper calitatile pe parcurs. Noi am luat-o ca masina de oras, pentru sotie. In rest este OK. Ne satisface nevoia de spatiu la interior si lookul este atragator (mai putis stopurile"sculpturale" spate) ..alta economie!!! De asemenea, nu inteleg lipsa rotii de rezerva, mai bine plateam 100 euro , in plus din prima si o gaseam acolo. Sa nu mai fi fost nevoie sa scoti iar bani din buzunar, sa o comanzi ulterior etc. Cine spune ca este mai bun acel kit de interventie, ori nu l-a folosit niciodata, ori este expert, ori l-a folosit vara. Eu nu recomand nimanui sa faca pana noaptea pe ploaie, vant si sa repare roti cu tot felul de chestii!!!
Si eu o sa-i comand musai acel capac motor, dar dupa ce iesim din criza.

Va salut si toate bune!

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Lun Ian 11, 2010 5:58 pm

QUOTE (Rocsta @ Oct 11 2009, 09:57 PM) Unde ai gasit antena pentru Colt la 170 ron?
La M Car costa: http://accesorii.mitsubishi-motors.ro/a ... 973-1.html


Pretul de 170 RON este doar pentru firul de antena (ala care se insurubeaza si care poate fi furat foarte usor). Pretul de pe pagina de internent de la Mitsubishi este pentru tot sistemul, cu partea care se prinde de plafon si firul de antena care se infileteza.

Pentru cei care au novoie de antena (din diverse motive) vedeti ca se potriveste cu cea de la opel caravan modelul mai vechi cu o generatie (deci nu asta nou care are filetul mai mare un pic si nu se potriveste).

Cat despre capac si scut... se cunoaste lipsa cand deschid capota si vad noroiul de pe motor si de pe toata mataraia... Ma oftic ca pe net gasesc poze publicitare de la Mitsubishi cu Colturi care au capace pe motor... da noi n-avem ... Aste e...

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Ian 18, 2010 8:55 pm

Maiculita!!!!! Cata vorbaraie pt un capac de motor.....
Eu l-am scos pe al meu si nici nu stiu pe unde il am.La ce va trebuie?

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mar Ian 19, 2010 9:05 am

Pai tu l-ai scos sa poata sa-ti incapa serparia

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Sâm Ian 23, 2010 5:26 pm

robbycar, nu mi-l dai mie daca tot nu-l folosesti? (si de unde ai capac, pentru ca "default" colturile vin fara capac?)

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Ian 23, 2010 8:11 pm

roby are dala turbatu.
ala a venit cu capac ca era nervos....iar el l-a facut si mai nervos si nu mai suporta capacu.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Sâm Ian 23, 2010 8:42 pm

Nu se potriveste la tine tiborg.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori