Anvelope Vara Colt 2004

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Dum Feb 22, 2009 2:51 pm

Vreau sa pun o intrebare intrebatoare.

As dori sa stiu daca merita:

- anvelope run flat pentru Colt dimensiunile 205/45R16
- schimbarea tuturor anvelopelor
- schimbarea numai anvelopelor la care am probleme, 2 anvelope care au probleme - una are petic-galma si cealalta are cam 1 cmp decupaj din talonul anvelopei de un arici mai vioi.

Anvelopele care le am de vara sunt cele din fabrica, Bridgeston Turanza. Stiam ca nu sunt chiar asa de bune, parca am citit pe undeva.

Ce marca imi propuneti sa iau. Cauciucurile de iarna pe care le am sunt Goldrich.

Am cautat pe internet si am vazut niste preturi. Ma gandeam sa ma orientez spre niste marci mai renumite, nu orice no name, la cate au aparut acum.

Ar fi: Continental, Dunlop, Fulda, Goodride, Goodyear, Nokian, Semperit, Toyo. cam astea ar fi marcile. ma puteti ajuta sa fac o selectie?

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Lun Feb 23, 2009 2:30 pm

Cred ca ai uitat cel mai important producator...Michelin. Iti recomand Pilot Sport, din pacate nu exista la fabrica. Mai poti opta pentru Pilot Exalto - tot de la Michelin. Cine merge o singura data cu Michelin ramane dependent

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Lun Feb 23, 2009 4:56 pm

Eu mi-am luat GoodYear Eagle F1 GSD3 si de-abea astept sa se incalzeasca sa le pun pe masina... Din ce am citit pe net sunt foarte bune si pe uscat si pe ud si oamenii le testeaza pe masini de sute de cai... Singurul lucru care nu il stiu si parerile userilor sunt foarte impartite este durata de viata. In martie o sa la pun pe masina se revin cu feedback.

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Mar Feb 24, 2009 9:47 am

si eu am incaltat masina cu GoodYear Eagle F1 de asta vara,se comporta excelent la drum ,le folosesc si acum iarna desi nu sunt facute pentru asa ceva ,acum mi se pare tarziu sa iau ceva de iarna mai ales ca la noi in vestul tarii imediat va veni primavara.Un lucru bun am observat ca au o putere buna de absortie a gropilor,celelalte cauciucuri pe care le primisem cu masina dupa un impact mai puternic cu o groapa imediat galma.Important eu zic la masina in alegerea cauciucurilor este si zgomotul la rulare

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 67 vizitatori