Mufa AUX si probleme servodirectie

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
sambadi65
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mai 17, 2009 4:07 pm

Mufa AUX si probleme servodirectie

Mesaj de sambadi65 » Mie Dec 25, 2019 1:52 pm

Salutari.
Am un Colt CZ3 din 2007, motor de 1,3 L.As vrea sa pun la playerul stock o mufa AUX ca sa pot asculta muzica de la un player FIIO.Am citit postari mai vechi despre aceasta operatiune, dar nu am gasit un tutorial sau linkurile care m-ar fi putut ajuta nu mai sunt valabile.Ma poate ajuta cineva cu un link valid in romana sau in engleza?
Deasemenea, am o problema la directie sau servodirectie, de vreo cativa anisori.Dupa viraje, volanul nu revine la pozitia initiala decat foarte putin (cam un sfert din cursa pe care ar trebui sa o parcurga).Fenomenul se manifesta si cu jantele cu cauciucuri de vara (cele venite odata cu masina) si cu jantele de tabla cu cauciucuri de iarna.Servodirectia actioneaza progresiv, mai usor la viteze mici si mai greu cand creste viteza.A patit cineva asa ceva?Ce ar trebui controlat/verificat?

Multumiri anticipate

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori