Ce parere aveti despre service-ul de la M Car

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
AdrianS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 06, 2008 11:47 am

Mesaj de AdrianS » Mie Noi 12, 2008 2:33 pm

In jurul datei de 1 oct, masina mea (Colt CZ3 1.5 DI-D SAM) pe care o am din iulie anul curent, a fost primita in service-ul de la M Car pt a fi reparata in urma unui accident pe care l-am avut pe 11 sept (unul cu un passat a intrat in partea mea dreapta-spate si m-a proiectat intr-o bordura). Chiar si in momentul de fata masina mea este in lucru (o contra-aripa spate ce nu venea din japonia, a intarziat foarte mult reparatia). Acum 2 min am terminat de vb cu cineva de acolo, si mi-a zis ca intr-o saptamana si cateva zile va fi gata. Daca cineva a mai trecut prin asa ceva, il rog sa imi dea cateva sfaturi cu privire la chestii la care ar trebui sa ma astept (placute sau neplacute), prelungirea garantiei sau alte lucruri de genul acesta.
Va multumesc anticipat!

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Mie Noi 12, 2008 3:08 pm

daca ar fi sa descriu intr-un singur cuvant ar fi ZEROOOOOO, dar n-am sa ma opresc aici.
In ianuarie anul trecut am preluat leasingul la un CZT - masina lor de teste, era cu mici - chiar mici - zgarieturi pe capota, aripa etc. Ei au spus ca o vopsesc si ca mi-o predau in perfecta stare. Mi-au predat masina pe data de 22 Decembrie unde capota este vopsita sub orice critica - imi asum greaseala trebuia sa o refuz, dar asta ar fi insemnat sa raman fara masina de sarbatori. Pe langa asta n-am primit cartea de service si nimeni nu m-a instiintat ca la CZT se face revizia din 7500 in 7500km. Am venit dupa 10000 de km mi-au spus ca masina nu mai face obiectul unei garantii pentru ca n-am carte service si ca in caz ca ar face, bieleta anti cuplu ( care tine motorul ), burduful de planetara si rola de la trnsmisie - care scartia - sunt consumabile si nu se acorda pe garantie. Din ce am inteles in service-ul de la M CAR mergi sa schimbi piese doar pe cheltuiala ta...garantia e poveste.
Ca o concluzie.... ce vin am eu ca am cumparat o masina de la m car ?!?!?

Ca sa existe si cireasa de pe tort ma suna o domnisoara zilele trecute sa ma intrebe ce parere am de service-ul mcar....hmmm acum ce era sa-mi vars toti dracii pe biata fata?!?

Sincer imi doresc ca eu si AdrianS sa fim singurii cu probleme, dar presimt un topic destul de lung.

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Mie Noi 12, 2008 7:03 pm

Puteai sa faci revizia la Ploiesti, pt ca mie mi-au spus ca se face la 10.000 revizia. Asa scrie si pe cartea de service

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mie Noi 12, 2008 8:34 pm

eu am avut o situatie similara
am fost la servicul din expozitiei si am avut urmatoarele probleme : aripa de schimbat(vopsit cea noua) spoiler vopsit , jante fatza schimbate , directia de facut
toata treaba a durat aproximativ o saptamana si trei zile. desigur am sunat de multe ori si am fost insistent cu ei (dar si cu bun simt pt ca daca nu credeti .. mai si conteaza) astfel eu am interactionat cu cineva de acolo care a fost chiar f de treaba.
Dupa toata treaba facuta singura problema a fost ca nuanta la aripa e un pic diferita , se vede doar de aproape si in lumina .. f greu sesizabil.
Intr-un cuvant eu am fost f multumit pt ca durata nu a fost mare si am fost tratat cum trebuie chiar si cand poate sunam in fiecare zi sa ma interersez de masina :-D
mult succes si tie :?

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Joi Noi 13, 2008 10:31 am

mocanule lucrezi la Mcar? )

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Noi 13, 2008 10:39 am

...........

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Joi Noi 13, 2008 10:55 am

) da da .. ideea e ca atunci la mcar lucra un tip pe care il chema George Mocanu ( nu eram rude sau ceva) dar acu nu stiu .. daca a contat sau nu in legatura cu faptul ca totul s-a rezolvat intr-o saptamana si ceva . totusi .. cautati si voi pe cineva de la mcar cu acelasi nume ca al vostru
later edit .. George Mocanu s-a ocupat cu mine in legatura cu tot ce a fost de facut, pe el il sunam , el imi spunea ce s-a facut sau nu la masina

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Noi 13, 2008 12:21 pm

Per total am o parere buna, dar poti avea si ghinion... )
Eu am avut si ghinioane dar de ceva timp nu am mai avut ce sa reclam.
Si-au facut treaba bine!

Bine, bine, de la cap la coada...nu o sa vezi!
Dar e OK!

Daca gasesti altii mai buni pentru mitsubishi sa-mi spui si mie ca sunt curios!

Bafta!

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Joi Noi 13, 2008 4:48 pm

QUOTE (Cristi)Daca gasesti altii mai buni pentru mitsubishi sa-mi spui si mie ca sunt curios!

Bafta!

Am decis sa ma kak pe ea de garantie - oricum nu-mi ofera nimik - si am sa pun manutza sa o aranjez singur, mi-am cumparat pe original piesele si maine ma apuc de traba. Curele, role transmisie, burdufe planetara ( nu vin decat set ) si bieleta anticuplu.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Noi 13, 2008 5:42 pm

Da nene, tot respectu'!
Cine se pricepe...e cel mai bun mecanic pentru propria sa masina!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori