Ce parere aveti despre service-ul de la M Car

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Noi 16, 2008 6:43 pm

....

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Noi 16, 2008 11:47 pm

Coobra, ce galagioasa esti!
Credeam ca esti intr-o pasa proasta, dar vad ca nu e vorba de asta.
Te inteleg...

Coo , tot ce se scrie pro si contra mcar nu are nici o legatura cu persoana ta, nu este indreptat impotriva ta, nu te are nimeni in vizor, nu esti in centrul atentiei nimenui, nu reprezinti nimic altceva decat un simplu posesor de colt ca si mine, ca si altii, nu ni te adresam tie, nu ai nici un merit, nu ai nici o vina, nu asteptam nimic de la tine, esti un simplu angajat ca multi altii, total transparent aici pe forum, iar natura reply-urilor la ceea ce scrii tu depinde de continutul posturilor tale...intelegi ?
Nu acuza nimeni degeaba, toti scriu din propria experienta legate de service...la fel ca si tine pana mai ieri...
Nu mai incerca sa argumentezi in stil Garcea, situatii si aspecte pe care nu le cunosti si pe care le combateai pana ieri...
Cel putin in cazul meu nu ai ce sa-mi argumentezi si nici nu are legatura cu ce fluturi tu pe aici..."cititi cartea ba prostilor, ai cate, ai parte!"
Ai carte, ai parte functioneaza, dar cand e vorba de altfel de alta carte...

Ti-am spus de mai multe ori ca din punctul meu de vedere e OK ce scrie acolo.
Altele... nu sunt ok sau nu au fost OK....si am si exemplificat...cu exemple vechi...

Hai sa trecem la lucruri serioase!
Acum de sarbatori as vrea si eu sa-mi sfintesc masina si ar fi indicat un popa autorizat mcar, care sa stie pe de rost versetele din manualul de garantii si service.
Ce zici ?
E spovedita acum doua luni la voi in service, i s-a gasit un mic pacat in ecu.
Acum tine post, nu mai are voie 20 de zile la benzina de 100.

PS. Vad ca acum nu mai scrii mcar...ci M Car...
Foarte frumos...omu' cat traieste invata!
Nene...partial ai dreptate in unele chestii pe care le spui...dar modul in care le spui si argumentele pe care le aduci...sunt de dincolo de tejghea...de bodega... si nu sunt deloc profesioniste si obiective sau macar de propietar!
Modul in care scrii tu nu e nici de angajat, pentru ca e total in dezacord cu cerintele care se au de la un angajat pregatit profesional, mental, psihologic, etc. al vr-unui dealer si nici de propietar care pana mai ieri zicea altceva....ci e o combinatie grosolana intre doua pozitii si iese fix un kkt!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Lun Noi 17, 2008 1:12 am

...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Noi 17, 2008 1:55 am

QUOTE (COObra)da nu aveti bunul simt sa va cititi manualele de service si garantie. dupa care veniti si cu pretentii absurde. ...si asta o zic ca proprietar nu ca angajat.

Ce ziceai de jignit ?
Asta e atitudine de angajat sau de proprietar, printre altele si coleg forumist cu bun simt ?
Realizezi cat de ridicola e afirmatia asta a ta ?
Daca asta o zici ca proprietar...nu as vrea sa stiu ce ai zice din postura de angajat! )
Cred ca esti in stare sa iei clientul la suturi!

.....

Coobra, genul asta de posturi care zici tu ca sunt indreptate impotriva ta...o sa gasesti cu zecile in aria probleme...si din vremuri de demult...dinainte ca tu sa citesti minunatul manual de service.
Atunci nu lucrai la mcar si doar ca proprietar nu era interesant sa-mi raspunzi...

Si nu fac trimitere la angajati mcar...fac trimitere la un anumit gen de angajat pe care l-am intalnit si in mcar, care se gaseste in slujba oricarui service din tara asta..."Batman - prietenul masinii tale".
Nu mai lucreaza in mcar, sper sa nu mai dau peste unul ca el!

Cunosc destul de multi oameni in mcar, dinaintea ta chiar, si pe unii chiar ii apreciez in mod real si ii recomand!!

Nu te straduiesti deloc sa pricepi ce scriu! :-D
Nu compar mcarul cu o bodega...asta e interpretarea ta "pe invers"...spun ca ce si cum scrii tu, nu se ridica nici la nivelul de angajat, dar nici nu sunt opinii de propietar...

Nu pot sa-i bag pe toti in aceeasi oala, fiecare primeste aprecierea pe care o merita, individual....
Parerile mele sunt impartite vis-a-vis de oameni...nu pot avea o idee fixa pentru toti!
Printre oamenii astia ai si colegi extrem de echilibrati, obiectivi, diplomati si corecti!
Ei merita respect, in rest ... asta e!


Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Vin Noi 21, 2008 10:38 am

Eu in Timisoara am casa auto care se ocupa de service la masina,acum o saptamana sotia a avut un accident usor din care a avariat bara fata si farul din dreapta fisurat,am fost la cei de la casa auto si mi-au zis ca trebuie sa faca comanda de bara fata si de far si cam in 2 luni se rezolva treaba.Avand in vedere ca se apropie sarbatorile am devenit disperat de situatie si am sunat la cei de la omniasig si le-am zis de termenul acesta si mi-au recomandat servceul celor de la skoda ,procar timisoara,votat cica cel mai bun service din tara.Am sunat la procar le-am spus in ce consta toata treaba mi-au cerut sa le trimit prin fax copie dupa talon si foaia de daune de la asigurator si au facut comanda,o saptamana dureaza rezolvarea.Cu ocazia asta am aflat ca nu sunt singura persoana care are colt dar pentru reparatii ce nu au legatura cu garantia apeleaza la alt service,am trimis mail si la mitsubishi europe cu situatia asta,pai daca ma gandesc bine chiar daca ar aduce-o si cu bicicleta bara aia nenorocita nu ar dura 2 luni,scuzati umorul negru dar daca nu as avea masina pe leasing as renunta la toata garantia oferita de producator ca sa nu am de a face cu niste nepasatori,ca daca stam si o analizam tot noi ii platim,nu se face pe prietenie sau ochi albastrii...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Noi 21, 2008 3:49 pm

Azi am dus masina in service pentru:
- pus geam fata dreapta spart pe data de 19 in parcare de un rumeno in vederea sustragerii anumitor obiecte aflate intamplator prin torpedo
- schimbat placute fata
- rezolvat scartait care apare la actionarea pedalei de ambreiaj...problema veche..
- rezolvat chitait curea accesorii pe care am mai schimbat-o odata si nu mai tine ca e de la mizerie...aparent una dintre fulii e de vina si si aici o sa vad ce presupune garantia...

Si am mai luat roti de iarna si stergatoare.

Pana aici e bine, am discutat frumos, s-a confirmat tot ce am reclamat eu...acum ramane de vazut la finalul lucrarii!

PS. Am primit si cardul de membru/participant racingchallenge.ro, DVD-ul de la editia a II-a si reducerea de 10% pentru piese, accesorii, manopera la lucrarile executate in service-ul mcar.

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Dum Noi 23, 2008 12:07 am

cat te-au costat stergatoarele?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Noi 23, 2008 12:22 am

stergator 300 MM = 49.53 RON
stergator 350 MM = 77.11 RON
stergator 650 MM = 81.06 RON

Preturi cu TVA inclus!
Moca! )

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Dum Noi 23, 2008 6:18 am

ce-ai frate..............de ce nu ti-ai luat un bax. sa fie sa nu trebuiasca. :roll: ai bagat ceva banisori in masina, Cristi. ma, tu vrei sa pleci din tara si nu spui. o faci asa pe sest. :shock:

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Noi 25, 2008 4:57 pm

QUOTE (Cristian Todea)ce-ai frate..............de ce nu ti-ai luat un bax. sa fie sa nu trebuiasca. :roll: ai bagat ceva banisori in masina, Cristi. ma, tu vrei sa pleci din tara si nu spui. o faci asa pe sest. :shock:

Eu am bagat bani in masina de cand am luat-o...
Accesoriile pentru colt si multe altele...si pe vremea aia erau mai scumpe.
Am o plasa de facturi de la mcar!

Din tara o sa plec de sarbatori si apoi posibil sa plec de tot...dar nu cu masina ca acolo e volanu' pe dreapta.
Daca e sa plec...o las fratelui meu si vreau sa o las in perfecta stare.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori