Reglare Frana De Mana

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
kata77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 15, 2018 12:01 pm

Mesaj de kata77 » Dum Apr 15, 2018 12:38 pm

Salutare la toata lumea. Tocmai am cumparat un CZC pt sotie . Totul este ok doar o mica problema ...frana de mana nu tine cum ar trebui. La seat leonul meu reglarea este destul de usoara prin scoaterea ornamentelor (si strangerea cu o cheie de 10 a cablului)...problema mea pt care va solicit ajutor este ca nu m am prins inca cum se scot ornamentele pt reglare la CZC...si am interdectie sa fortez ceva /biggrin.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="biggrin.gif" /> /biggrin.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":D" border="0" alt="biggrin.gif" />

se scoate paharul primul sau ornamentul de langa el? prin clipsare sau trebuie sa ma uit dupe vreo prindere mai speciala?
multumesc frumos .

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Lun Apr 16, 2018 9:24 pm

Intre maneta franei de mana si maneta de la schimbatorul de viteze e o tavitza care se scoate prima. Apoi sub fundul de la pahar e un surub care trebui desfacut si se poate ridica partea dinspre scaunele din spate casa ai acces la reglajele franei de mana.
Recomandat e sa scoti toata consola de pe mijloc, dar e complicat sa iti explic cum se face fara sa rupi ceva.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori