Probleme Accelerare Colt 1.3

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
cronny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 08, 2007 7:31 pm

Mesaj de cronny » Sâm Mar 31, 2018 12:14 am

Salutare!

De ceva vreme am cumparat un Mitsubishi Colt 1.3 si acu vreo 2 saptamani mi-a spus sotia ca miroase ceva a incins.Am trecut cu vederea crezand ca a solicitat mai mult ambreiajul, in schimb astazi m-a sunat sa imi spuna ca in treapta a 3 a nu se accelereaza in schimb in treapta a 2 a merge perfect.La jumatate de ora am ajuns si eu si am luat masina si am mers cu ea si mergea perfect si chiar am fortat-o.Inca un lucru ce l-am observat cateodata cand plec de pe loc cu a 1 a si apas ambreiajul si schimb in a 2 a in timpul in care ambreiajul este calcat si schimb viteza se aude un cloncanit ca si cum s-ar roti ceva de cateva ori seamana cu o bataie usoara de planetara apoi se opreste indiferent daca tin ambreiajul calcat sau bag in viteza.Nu stiu daca ajuta dar am vazut ca burduful de la capul de planetara dinspre cutie pe partea dreapta este schimbat, e posibil ca fostul proprietar sa fi mers mai mult fara vaselina si sa fie de acolo problema?Masina are 195000 de km.Multumesc anticipat!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori