Upgrade Frane

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
jolinar89
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 07, 2015 8:08 pm

Mesaj de jolinar89 » Joi Feb 25, 2016 9:21 am

Salut de curand am facut niste upgrade-uri la motor si in urma lor am constatat ca nu prea mai am frane! As dori sa pun niste frane de ralliart sau ceva mai bune ! Cunoaste cineva unde as putea sa fac lucru asta ? Mentionez ca e vb de lancer 1.8 did 2011 ! Va multumesc!

Avatar utilizator
RACINGCODE
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Sâm Noi 20, 2010 4:03 am

Mesaj de RACINGCODE » Joi Feb 25, 2016 9:27 am

iti recomand doar discuri si placute mai eficiente mai mult e penal

Avatar utilizator
ursul_bipolar
EVO I
Mesaje: 25
Membru din: Vin Iul 22, 2011 3:57 pm

Mesaj de ursul_bipolar » Joi Feb 25, 2016 9:46 am

Adica ai anulat DPF-ul (asta fiind upgared-ul) si ai ramas fara frane??? Poate nu-ti mai fac franele fata la ce putere are acum motorul cu upgrade-urile aferente.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Feb 25, 2016 11:20 am

poti incepe printr-un lichid mai bun de la ATE sau Motul, si printr-o combinatie mai ok de discuri+placute...eu recomand zimmermann sport + placute ATE

franele de la Ralliart sunt cele de Outlander...asa ca mare upgrade nu este

Avatar utilizator
jolinar89
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 07, 2015 8:08 pm

Mesaj de jolinar89 » Joi Feb 25, 2016 5:53 pm

ce simpatic esti ursule polar ! Da am facut dpf off si m-au lasat franele =)).

Marius multumesc ma gandeam ca trebuie sa schimb etrierii sau exista un chit complet pt alte frane mai bune!

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Feb 26, 2016 8:50 am

sunt si kituri big brake...eu acum am trecut la k-sport, cu discuri flotante de 330 si etrieri cu 8 pistonase, dar pt inceput recomand sa incerci cu alte discuri si placute si alt lichid si vei simti o diferenta intre stock si ce am propus eu...sau poti merge pe alta varianta de discuri si placute...important este lichidul sa aiba temperatura de fierbere cat mai inalta si discurile sa fie si aerisite.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori