Calculatorul De Bord O Ia Razna

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
gicupiter
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2015 12:22 pm

Mesaj de gicupiter » Mar Iun 09, 2015 10:30 am

Salutare tuturor,

Nu demult mi-am procurat un mitsubishi colt cz3 din 2007, de la un afacerist din asta. Calculatorul de bord a mers vre-o citeva zile dar acum isi face de cap. Consumul il arata doar daca drumul este lin, in rest arata doar 0.0, temperatura la fel. Ceasul il arata continu insa gresit, arata corect doar vre-o 2 zile dupa ce il corectez.

Are cineva o idee despre ce ar putea fi?

Mersi,

O zi buna

Avatar utilizator
naruto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 14, 2015 4:17 pm

Mesaj de naruto » Mar Iun 09, 2015 11:47 am

Salut! Problema cu display-ul este o problema comuna la colturi din cate stiu. Sunt cateva topicuri aici pe forum care or sa te lamureasca. Si a meu facea figuri cand am cumparat masina. L-am desfacut si i-am pus o bucatica de hartie la chipul ala ce-i la 45 de grade sa-i faca presiune. M-a tinut 5 luni dupa care iara a inceput sa faca figuri. Ai putea sa-l duci la un electronist sa-i refaca toate lipiturile, da am inteles ca nici asa nu-i 100% sigur ca o sa scapi de probleme. Mai cauta pe forum si o sa vezi mai multe pareri

Avatar utilizator
LauCalin
EVO I
Mesaje: 10
Membru din: Dum Sep 28, 2014 11:00 pm
Localitate: Bucuresti

Mesaj de LauCalin » Mie Iun 10, 2015 10:44 pm

Ca sa nu mai deschid un nou topic, m-a rugat un prieten sa postez aici o problema de-a lui. Ceva nu este in regula cu sistemul audio. De exemplu atunci cand se incalzeste, nu mai scoate cd-ul. Iar mai nou ii apare asta pe display. Unde credeti ca ar fi problema, la display, la sistemul audio sau la ambele? Si daca ar fi o problema, care ar fi rezolvarea?



Fişiere ataşate
display.png
display.png (491.71 KiB) Vizualizat de 5110 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori