Bare Longitudinale Plafon

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Avatar utilizator
marocanu2009
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 23, 2009 8:36 pm

Mesaj de marocanu2009 » Sâm Ian 31, 2015 11:10 pm

la fix am gasit topicul asta ca ma pregateam sa pun aceasi intrebare, de curand am vazut acelasi lucru la masina mea LauCalin, la mine e o treaba interesanta am reusit sa fixez partea din fata corect adica sa nu stea inclinata, insa nu reusesc cu cea din spate. In partea din fata cand am dat acel cauciuc in spate am observat ca pe plafon este un fel de ridicatura in care intra acea clema din plastic si tragand-o intr-o anume pozitie se aseaza si acel cauciuc drept si se fixeaza si bine, problema e ca pe spate nu pare a exista acel tamburus pe care ar trebui sa fixez clema.......ciudat e ca pe partea celalata sta perfect si nu am reusit nici sa desfac clema din spate sa vad. Maine o sa fac niste poze si o sa le urc

Avatar utilizator
tiborg
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Ian 17, 2009 2:49 pm

Mesaj de tiborg » Vin Oct 16, 2015 1:15 pm

Salutare, si eu am patit-o cu barele astea transversale... Nici macar nu am gasit o denumire oficiala a pieselor ca sa le caut pe net...
Solutia pe care am gasit-o a fost sa le dau jos si sa las masina asa, fara ele. Vreau sa zic ca pentru cineva care nici nu stie ca erau acolo, nu observa ca e ceva lipsa.

Chiar am mai vazut proprietari prin oras care le-au scos si merg asa, fara ele.

Daca veti gasi un magazin care le vinde mai ieftin.. puneti si voi un link aici...


Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori