Probleme incredibile la Mitsubishi Colt 1,3 SAM Safety!

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Colt (inclusiv Colt CZ3, CZC, CZT si Ralliart Version R)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Dum Iun 15, 2008 8:51 pm

QUOTE (robbycar)Nu stiu ce sa mai zic.Cand vad cum va plangeti,nu-mi vine sa cred.Eu am participat la niste curse si s-a dovedit cea mai tare masina din clasa ei.Sunt mai mult decat multumit.Nu am fost pregatit f bine la curse si am iesit pe locul 2(m-a batut un Audi A3 quatro superpreparat).Daca pista era mai lunga cu 20 m as fi castigat.As fi castigat si daca accelaram mai putin la plecare de pe loc.
Cu alte cuvinte......Coltul a uimit lumea.
Peste o saptamana particip la Buzau.Mai vedem si acolo.....
Masina e bestiala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ce motor avea Audi ala? Tu cati cai aveai atunci?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Iun 15, 2008 10:49 pm

QUOTE (mocanu86)eu am turat-o in a 1-a pana la 6.5 rpm si am prins 60km/h . am ramas masca :evil: am motorul 1.3

esti sigur ?
te intreb pentru ca al meu 1.5, in treapta I-a nu se duce mai mult de 50 si ceva de km/h.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Dum Iun 15, 2008 11:14 pm

Cu noul soft s-ar putea sa prind in prima 60 dar la 7500 rot/min.(nu am incercat)
Stiu ca in a doua prind 120/h la 7500 rot / min insa la turatia asta motorul se plafoneaza.
Audi A3 are 1,9 TDI quatro.Avea originali 130 CP dar a fost modificat si acum are 200 CP.(alt soft,alta turbosuflanta,admisie si evacuare).
In plus fata de mine el si-a usurat masina cu cateva sute de kg(adica a lasat caroseria goala pe dinauntru,fara scaune,mocheta,macarale,etc).
Am uitat sa va mai spun ceva.Cel cu A3-ul mai folosea si nu stiu ce aditivi in combustibil.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Iun 15, 2008 11:36 pm

Felicitari pentru rezultate, robbycar!
Impresionat...bine le-ai facut!

Pe mine nu mai ma uimeste CZT-ul...am cam vazut ce poate.
Al tau mai e si modificat...
Sunt de parere ca in afara de EVO, a ramas singurul model cu adevarat sportiv de la Mitsubishi...si chiar singurul model Mitsubishi 100% (in afara de evo, l200, pajero) si tare sunt curios sa vad noul model CZT 180CP stock, care se pare ca va apare in ianuarie anul viitor (zvonuri).

Sper, se pare...ca spre deosebire de lancer, modele viitoare de colt vor pastra "traditia" de a fi cele mai performante in clasa lor si nu numai.

CZT, 60km/h in treapta I, da...sunt convins, dar 1.3, aspirat (stock) nu imi vine a crede.

Numai bine!

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Iun 15, 2008 11:37 pm

Felicitari pentru rezultate, robbycar!
Impresionat...bine le-ai facut!

Pe mine nu mai ma uimeste CZT-ul...am cam vazut ce poate.
Al tau mai e si modificat...
Sunt de parere ca in afara de EVO, a ramas singurul model cu adevarat sportiv de la Mitsubishi...si chiar singurul model Mitsubishi 100% (in afara de evo, l200, pajero) si tare sunt curios sa vad noul model CZT 180CP stock, care se pare ca va apare in ianuarie anul viitor (zvonuri).

Sper, se pare...ca spre deosebire de lancer, modele viitoare de colt vor pastra "traditia" de a fi cele mai performante in clasa lor si nu numai.

CZT, 60km/h in treapta I, da...sunt convins, dar 1.3, aspirat (stock) nu imi vine a crede.

Numai bine!

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Dum Iun 15, 2008 11:40 pm

Multumesc pt felicitari dar....e mai mult meritul masinii.

Avatar utilizator
VooN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Ian 21, 2008 6:00 pm

Mesaj de VooN » Lun Iun 16, 2008 10:31 am

QUOTE (robbycar)Cu noul soft s-ar putea sa prind in prima 60 dar la 7500 rot/min.(nu am incercat)
Stiu ca in a doua prind 120/h la 7500 rot / min insa la turatia asta motorul se plafoneaza.
Audi A3 are 1,9 TDI quatro.Avea originali 130 CP dar a fost modificat si acum are 200 CP.(alt soft,alta turbosuflanta,admisie si evacuare).
In plus fata de mine el si-a usurat masina cu cateva sute de kg(adica a lasat caroseria goala pe dinauntru,fara scaune,mocheta,macarale,etc).
Am uitat sa va mai spun ceva.Cel cu A3-ul mai folosea si nu stiu ce aditivi in combustibil.

7500 rpm ??? Pai sa inteleg ca nu mai ai limitare la turatie? La mine la 6700 taie injectia si asa cred ca se intampla la toate(stock).
Oricum - Bravo pt rezultate si sunt convins ca A3 ala nu mai are acum nici o sansa, mai ales dc pleci bine de pe loc.
Un CZT a batut la Craiova absolut tot ce misca la grupa lui (incusiv un Leon 4x4 de peste 200 CP) CZT-ul lui era aproape stock !!
Ce victime a mai avut CZT-ul tau pana la A3?

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Iun 16, 2008 11:13 pm

La mine limitarea e mutata la 7500 rot/min.
A3-ul ala e modificat f mult.Insa,daca s-ar fi intamplat una din urmatoerele conditii l-as fi batut
-daca plecam mai bine de pe loc
-daca scoteam ESP-ul
-daca incalzeam cauciucurile
-daca as fi avut si eum cauciucuri de curse(folsesc rotile originale)
-daca as fi usurat masina
-etc
Oricum,vorba aia,"dupa razboi multi viteji se arata".....mai vedem.
Pana la A3 am avut de invins urmatoarele:Seat leon cu 200 CP,Glof 3 GTI,Bora 1,8 Turbo si inca una pe care nu mi-o amintesc pt ca a renuntat in primii 50 m.La categorie au mai fost(dar nu s-au dat cu mine):Mitsubishi Eclipse,BMW,Opel Calibra,Golf 4 GTI,VW Pasat si.....nu imi mai amintesc acum.Sper ca la Buzau sa nu fac de ras marca.Oricum ma pregatesc mai bine.F multa experienta nu am(am participat doar o data).Insa.......masinuta ma va scoate.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mie Iun 18, 2008 10:13 am

Opel calibra ?? Mai rezista vechiturile alea ?

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Joi Iun 19, 2008 11:34 pm

Ce spui tu?Mai sunt si inca Turbo!
Sunt si 4X4.....

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Colt”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori