Manual Service si Owner Manual Mitsubishi Carisma

Manuale de intretinere, reparatii, etc.
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Apr 06, 2008 8:27 pm

M-am gandit ca poate este util un astfel de topic, cel putin eu avand nevoie de asa ceva. Deci, caut manual de Mitsubishi Carisma 2002, 1.6i, eventual pentru Varianta Confort. Am niste mici probleme nesttind anumite functii cum sa le folosesc si oricum as dori sa citesc cam tot ce trebuie stiut despre ea, nefiind o asa masina populara si negasind pe net.

Deci e vorba despre orice fel de manuale, preferabil romana sau engleza.

Multumesc anticipat...

Avatar utilizator
mitsucarisma2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 03, 2008 8:07 pm

Mesaj de mitsucarisma2000 » Vin Mai 30, 2008 8:58 am

iti irimit eu

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 30, 2008 9:55 am

Right on... incepe comunitatea sa miste pe Carisma.... Am obosit de sapat pe net si pe Ebay sau la Dealeri, doar workshop manual il gasesti.


Multumesc mult de tot.

Avatar utilizator
mitsucarisma2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 03, 2008 8:07 pm

Mesaj de mitsucarisma2000 » Vin Mai 30, 2008 10:41 am

stai un pic tot workshop manual am si eu, si mai am un manual original scris in olandeza

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 30, 2008 11:41 am

Daca altceva nu am...si daca iti permite timpul sa scanezi sau nu stiu prin ce metoda, te rog daca imi poti trimite manualul in olandeza. O sa gasesc eu o metoda sa il traduc...vad eu... :wink:

Multumesc mult de tot

Avatar utilizator
mitsucarisma2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 03, 2008 8:07 pm

Mesaj de mitsucarisma2000 » Vin Mai 30, 2008 12:00 pm

probabil cand o sa-mi cumpar un scanner am sa incerc sa scanez manualul

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Iul 11, 2008 11:48 pm

Dupa lupte seculare, am gasit acest manual si datorita unori PM-uri care il solicitau si tinand cont ca are 180 Mb, il voi uploada undeva si dau linku la download. Mentionez ca manualul este un scan dupa un xerox alb-negru insa l-am citit tot si nu am avut nicaieri probleme sa nu inteleg datorita calitatii. Deci calitatea este acceptabila.

Linkul este: Owner Manual Mitsubishi Carisma 2000-2004


:!: Urmeaza o mica mentiune, poate vreun sef de la Mitsu citeste si pe forum: deci dupa telefoane pe la majoritatea dealerilor Mitsu din .ro de a comanda acest manual contra cost (20-30 de euro sau cat o fi costat - si nu neaparat in romana, acceptam si engleza/franceza), cautari pe net, ebay si alte site-uri posibile, am primit un raspuns de la dl Razvan Mic de la Mitsu Cluj care ma anunta dupa 3 saptamani de cand am vorbit prima oara ca l-a gasit si mi-l da pe mail arhivat pe volume. Nu pot spune decat ca m-a uimit, deja abandonasem cautarile si ziceam ca imi iau alta masina inainte de a gasi manualul si cineva nu dormea, adica sunasem inainte, cerusem, primisem promisiunea ca v-a incerca sa il gaseasca cu ajutorul "colegilor de la Bucuresti", imi anuntasem disponibilitatea de al si comanda/plati, si il primesc frumos pe mail scanat. Ce sa mai zic, nota zece si o bila alba la sefu lui daca citeste forumul. Asta este suportul "normal" pe care il asteapta clientii si unii tineri asta si incearca sa faca pentru clienti.


Sper ca astfel am raspuns si la altii care il cauta pe net.

Succes!


LE: Am updatat si Workshop Manual la Carisma pentru cei care au nevoie. Linkul este: http://www.badongo.com/file/10716749

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Ian 30, 2009 12:48 pm

Andrei, vazand ca s-a realizat o sub categorie de Manuale, am rugamintea a schimba numele acestui topic in Manual Service si Owner Manual Mitsubishi Carisma sau cevade genul pentru ca ce a vrut initial sa fie un topic interesant a devenit chiar mai mult, o subcategorie si atunci numele general al topicului nu isi mai are rostul.

Multumesc.

Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Lun Sep 07, 2009 9:52 pm

LE: Am updatat si Workshop Manual la Carisma pentru cei care au nevoie. Linkul este: http://www.badongo.com/file/10716749
[/quote]


Salut , am si eu o intrebare la tine ... stii cumva cu ce poti sa deschizi fisierele ? ... le-am luat si eu dar n-am nimic care sa mi le recunoasca , nici word , nici in pdf , nimic ...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Sep 16, 2009 9:01 pm

Daca retin bine este o arhiva in 3 volume. Le downloadezi pe toate 3 si apoi le dezarhivezi si exista un PDF numit start.pdf, se gaseste in directorul radacina. Il deschizi, alegi limba (este in 3 limbi) si apoi navighezi prin pdf-uri prin meniuri (butoane) care se gasesc in pdf-uri. Cam asta e principiul.
Este asa mare pentru ca este in 3 limbi si nici nu mekrge splituit, navigarea prin el facandu-se prin butoane si fiind mii de fisiere pdf inauntru.

Scrie răspuns

Înapoi la “Manuale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori