Manual Service si Owner Manual Mitsubishi Carisma

Manuale de intretinere, reparatii, etc.
Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Vin Oct 02, 2009 11:16 am

Am gasit un link de la rusi , cica ar avea scheme pentru mai multe masini , dar eu cu rusa n-am tangente asa ca daca stie careva ruseste si se descurca poate ne downloud-eaza si noua niste scheme de Carisma cu explicatii pe limba noastra ...

http://www.detali.ru/cat/mi/mi.dll?SelP ... GKg95Q3g==

Avatar utilizator
grecu1967
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 07, 2009 12:23 pm
Contact:

Mesaj de grecu1967 » Vin Oct 02, 2009 11:36 am

Si o schema de instalatie electrica la o Carisma 98 GDI ...
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Feb 11, 2010 7:21 pm

Inca un link valabil de azi cu manualul de service (Workshop manual) pentru toate Carismele. Aici nu e sparta arhiva in 3 bucati si fiind 2 linkuri, poate unul ramane valabil mai mult timp.
Succes celor care au nevoie si care mi-l cereau pe PM

Avatar utilizator
Carismaticu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 18, 2012 7:57 pm

Mesaj de Carismaticu » Mar Mai 15, 2012 9:21 pm

Salve,
am si eu nevoie de manual. Linkul evident ca nu mai e valabil. Mă poţi ajuta. Am Carisma din 2001, 1.6, 103 CP

Avatar utilizator
sergio_s26
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 24, 2012 10:31 am

Mesaj de sergio_s26 » Lun Sep 24, 2012 8:26 am

Salutare, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un manual pentru Carisma 1.6 benzina din 2002 ? Multumesc anticipat !

Avatar utilizator
Carismaticu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 18, 2012 7:57 pm

Mesaj de Carismaticu » Mie Oct 24, 2012 6:00 pm

Salve,
ai putea sa ma ajuti cu un manual de Carisma?m Am accesat toate linkurile gasite pe aici si nu mai est eniciunul activ, din pacate. Eu am o Carisma din 2001, 1.6 benzina, 103 cP, daca are vreo importanta. Merci anticipat

QUOTE (chacha @ Jul 11 2008, 11:48 PM) Dupa lupte seculare, am gasit acest manual si datorita unori PM-uri care il solicitau si tinand cont ca are 180 Mb, il voi uploada undeva si dau linku la download. Mentionez ca manualul este un scan dupa un xerox alb-negru insa l-am citit tot si nu am avut nicaieri probleme sa nu inteleg datorita calitatii. Deci calitatea este acceptabila.

Linkul este: Owner Manual Mitsubishi Carisma 2000-2004


:!: Urmeaza o mica mentiune, poate vreun sef de la Mitsu citeste si pe forum: deci dupa telefoane pe la majoritatea dealerilor Mitsu din .ro de a comanda acest manual contra cost (20-30 de euro sau cat o fi costat - si nu neaparat in romana, acceptam si engleza/franceza), cautari pe net, ebay si alte site-uri posibile, am primit un raspuns de la dl Razvan Mic de la Mitsu Cluj care ma anunta dupa 3 saptamani de cand am vorbit prima oara ca l-a gasit si mi-l da pe mail arhivat pe volume. Nu pot spune decat ca m-a uimit, deja abandonasem cautarile si ziceam ca imi iau alta masina inainte de a gasi manualul si cineva nu dormea, adica sunasem inainte, cerusem, primisem promisiunea ca v-a incerca sa il gaseasca cu ajutorul "colegilor de la Bucuresti", imi anuntasem disponibilitatea de al si comanda/plati, si il primesc frumos pe mail scanat. Ce sa mai zic, nota zece si o bila alba la sefu lui daca citeste forumul. Asta este suportul "normal" pe care il asteapta clientii si unii tineri asta si incearca sa faca pentru clienti.


Sper ca astfel am raspuns si la altii care il cauta pe net.

Succes!


LE: Am updatat si Workshop Manual la Carisma pentru cei care au nevoie. Linkul este: http://www.badongo.com/file/10716749

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Oct 25, 2012 9:10 am

Salut,
asta-seara sau maine cel tarziu vom avea manualele pentru Carisma postate aici.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Oct 28, 2012 8:44 pm

Salut,
Owner Manual Mitsubishi Carisma
Workshop Manual Mitsubishi Carisma.

Enjoy!

Avatar utilizator
Carismaticu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 18, 2012 7:57 pm

Mesaj de Carismaticu » Lun Oct 29, 2012 11:43 am

Andrei, deşănţate mulţumiri.
Carismaticu - adecă proprietar de Carisma )

Avatar utilizator
bdinactiune
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 28, 2015 8:50 am

Mesaj de bdinactiune » Mar Noi 03, 2015 3:39 pm

Salut
Stie careva unde sunt sigurantele la Carisma 1.6- 2003
Nu sunt pe partea soferului nici pe partea pasagerului
.am gasit doar cutia de langa baterie.
Mai exact nu merg stropitoarele la parbriz cel pe spate merge.
Mersi anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Manuale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori