Manual De Reparatii Si Intretinere Lancer Clasic

Manuale de intretinere, reparatii, etc.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
mike1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 1:40 pm

Mesaj de mike1 » Dum Mai 02, 2010 9:08 pm

Am facut rost de acest manual si as dori sa il dau si altora care vor. E in format PDF. Din pacate nu ma pricep sa il postez. E foarte interesat. Are absolut tot ce e legat de masina, reparatii intretinere, scule etc. Cine vrea ii fac un cd.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mai 02, 2010 9:13 pm

vrem, detalii

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mai 02, 2010 10:54 pm

Please fa upload undeva si furnizeaza pe PM link-ul la cei interesati Postul asta poti sa il tratezi ca o rugaminte pentru un PM

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 02, 2010 11:18 pm

Arhiveaza-l (WinZip, WinRAR) si intra pe acest site si pune-l sus. E mai ok sa aiba toti access la el. In caz de nelamuriri cum se arhiveaza/uploadeaza pe site la Megaupload, intraba aici...

Avatar utilizator
mike1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 25, 2008 1:40 pm

Mesaj de mike1 » Dum Mai 02, 2010 11:36 pm

QUOTE (driverx @ May 2 2010, 10:54 PM) Please fa upload undeva si furnizeaza pe PM link-ul la cei interesati Postul asta poti sa il tratezi ca o rugaminte pentru un PM

Habar nu am despre ce vorbesti, cum sa procedez, si imi pare tare rau, daca imi spui ca la clasa I-a poate reusesc, incerc sa fiu silitor.

QUOTE (adictoma @ May 2 2010, 09:13 PM) vrem, detalii

E, cred eu,si dupa cum pare, originalul manualului producatorului care da instructiuni clare cum se intretine si repara si ce orice scule se folosec , la acest autovehicul, si detalii pana la ultima piesa. Se pare ca e original, l-am primit printre niste cunostinte care au mai multe sevice-uri auto.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mai 03, 2010 12:24 am

Seamana cu cel de la Carisma? ...doar ca pentru Lancer Clasic evident...

Avatar utilizator
cotcodac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 10:22 pm

Mesaj de cotcodac » Lun Iun 14, 2010 11:27 am

Va salut ! Cum pot sa ajung si eu la acest manual ?

Avatar utilizator
mani07
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 18, 2009 11:05 am

Mesaj de mani07 » Joi Iun 17, 2010 7:50 pm

normal cand iti cumperi masina,dealerul trebuie sa iti dea si manualul de folosire...cartea tehnica a masinii cu toate componentele si cum sa efectuezi maintenance ,cred ca iti trebuie o pila pe la mitsu service...

Avatar utilizator
cotcodac
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 10:22 pm

Mesaj de cotcodac » Joi Iun 17, 2010 9:32 pm

Eu as avea nevoie de un manual de reparatii complect in care sa fie date imagini ,,explodate,,ale tuturor subansamblelor,cuple de strangere, scule necesare abordarii unei reparatii de tipul "do it yourself"ca de fapt asta-i poanta,sa poti sa ataci o lucrare singurel dar in regim de lucru documentat nu in orb . Daca are cineva asa ceva il rog sa facem intr-un fel sa ajunga si la mine ,multumesc !

Avatar utilizator
Directoru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:56 pm

Mesaj de Directoru » Sâm Iun 19, 2010 11:35 pm

QUOTE (cotcodac @ Jun 17 2010, 09:32 PM) Eu as avea nevoie de un manual de reparatii complect in care sa fie date imagini ,,explodate,,ale tuturor subansamblelor,cuple de strangere, scule necesare abordarii unei reparatii de tipul "do it yourself"ca de fapt asta-i poanta,sa poti sa ataci o lucrare singurel dar in regim de lucru documentat nu in orb . Daca are cineva asa ceva il rog sa facem intr-un fel sa ajunga si la mine ,multumesc !

Salut

Pentru tine si pentru toti cei care au nevoie de un manual de intretinere si reparatii pentru lancer clasic indiferent de motorizare si lancer evo IX sa dea un semn si o sa gasim de comun acord o modalitate sa intre in posesia voastra.

Astept cererile vostre.

P.S.: Manualul de Lancer clasic are in jur de 200 Mb si cel de evo in jur de 16 Mb.

Scrie răspuns

Înapoi la “Manuale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori