Recomandare service pentru revizie Colt

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
CdinT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 17, 2008 3:31 am

Mesaj de CdinT » Joi Apr 17, 2008 3:53 am

salutare fratilor mitzubisti. am citit pina acum cam tot ce s-a scris pe aici dar e prima oara cind intervin si eu.
am un Colt 1.5 benzinar de doi ani si jumatate si am ajuns la 45.000 km.
sint foarte multumit de buburuz si extrem de nemultumit de service-ul MCar si pentru ca sint mai blond din fire si nu ma pricep decit sa bag benzina si lichid pt parbriz trebuie sa apelez totusi la un service pt revizie.
garantia nu ma mai intereseaza iar (peste multi multi ani) cind o fi sa vind masina pot sa arat facturile ca sa dovedesc ca e la zi cu reviziile.
problema e ca nu mai vreau nici mort sa merg la service-ul lor, pentru ca in urma experientelor avute in astia 2 ani am ajuns la concluzia ca fiecare vizita acolo imi scurteaza citiva ani din viata. si pe linga timpul pierdut, facturile supraincarcate, manopera scumpa, lucrarile de mintuiala, gafele si neprofesionalismul, mai sint si hoti. p-asta cu hotia nu o elaborez acum dar am cel putin 3 dovezi.

asadar, va rog sa-mi recomandati un service care imi poate efectua cit mai rapid, eficient, cu materialele recomandate de mitsubishi o revizie si o verificare serioasa ca la carte a buburuzului meu. si daca se poate si cu un cost decent al manoperei. Multumesc.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Joi Apr 17, 2008 10:31 am

Eu iti recomand Auto Marsil. Este in incinta fostei autobaze Filaret. Exista si site www.marsil.ro si gasesti harta la sectiunea contact. Acolo am vazut tot felul de masini tratate cu aceeasi seriozitate si Subaru WRX si Mitsubishi EVO si Opel Corsa si Peugeot Partner. Astept sa imi zici daca ai fost multumit sau nu.

Uite un post al administratorului de service postat pe legalracing.ro

www.marsil.ro
AUTOMARSIL este un atelier auto in care conducerea si angajatii sunt oameni foarte tineri (media de varsta 27 ani). Pasiunea pentru masini, spatiul si sculele adecvate (elevatoare, test-ere ptr. motor, abs, airbag, climatronic, automatic transmision,etc, analizor de gaze, compresmetre,etc) si experienta foarte mare ne ajuta sa facem masinile si clientii fericiti.
Eu Marian Vilcu administratorul acestui atelier am un Subaru STI TUNAT iar Bogdan unul dintre mecanici are o Dacia Berlina 1,6 turbo benzina.
De asemenea, in portofoliul de clienti actual avem in intretinere masini precum AUDI, BMW, PORSCHE, RENAULT, VOLVO si altele.

Pentru a va convinge va invit la atelierul nostru situat in vecinatatea autogarii Filaret.
Pentru mai multe detalii ne puteti contacta la numerele :

0724.590.582
021 335.57.95


PS: Din cate stiu eu nu fac tinichigerie. In rest tot ce nu tine de table fac. (Si parerea mea e ca fac bine)

Avatar utilizator
CdinT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 17, 2008 3:31 am

Mesaj de CdinT » Joi Apr 17, 2008 1:28 pm

merci pt. recomandare, o sa sun pt. o programare.
si dupa revizie o sa revin pe forum cu o parere ei.

Avatar utilizator
CdinT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 17, 2008 3:31 am

Mesaj de CdinT » Sâm Apr 19, 2008 1:27 am

Am fost astazi la Marsil si sint foarte multumit.
Mecanicul s-a miscat repede si am putut vorbi cu el ca sa mai aflu chestii pe care nu le stiam. In plus e prima oara cind am vazut si eu cum arata masina de dedesupt pt. ca am stat acolo tot timpul reviziei. Doamnele de la receptie sint foarte amabile. Iar manopera este mai ieftina. Asa ca MCar n-o sa ma mai vada vreodata trecindu-le pragul.
Comparatie costuri intre revizia 30k-MCar si cea de la 45k-Marsil.
MCar:
Filtru Aer - 54
Filtru Ulei - 30
Filtru Polen - 94
Ulei Motor (Havoline) - 163,5
Placute Frina - 301
Manopera - 267
Solutie Parbriz (bagata pe git) - 12,5
TOTAL = 922

Marsil:
Filtru Aer - 45
Filtru Ulei - 30
Filtru Polen - 84
Ulei Motor (Castrol) - 160
Placute Frina - 185
Manopera - 200
Solutie Parbriz (bagata pe git) - 0,00
TOTAL = 704

Cea mai mare diferenta este la placutele de frina, cele schimbate la MCar erau pentru rotile din fata iar cele de la Marsil pentru spate. E vreo diferenta intre spate si fata? Ca mie mi s-a parut ca arata la fel.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Apr 19, 2008 7:21 am

..............

Avatar utilizator
CdinT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 17, 2008 3:31 am

Mesaj de CdinT » Sâm Apr 19, 2008 3:14 pm

deci diferenta de pret ar fi si mai mare, daca placutele de pe spate au fost 185 probabil ca la mcar erau 5 milioane!

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori