Revizie In Sibiu

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
nseba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 18, 2013 3:20 pm

Mesaj de nseba » Mar Feb 26, 2013 6:07 pm

Salut,

De scurt timp sunt si eu proprietarul unui Outlander 2007, 2.0 diesel. In foarte scurt timp va trebui sa fac revizia de 75.000km, dar problema e ca nu stiu unde... In Sibiu nu exista nici o reprezentanta Mitsubishi, si din cate am reusit sa citesc pe forum, majoritatea experientelor sunt la reprezentante din Bucuresti.

Ma poate ajuta cineva cu ceva recomandari (sau, din contra, experiente neplacute) prin zona?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Feb 26, 2013 7:07 pm

Tg Mures. Eu stau in Cluj, dar reviziile le fac la Tg Mures.

De ce? Alta atitudine, mai atenti la detalii, etc.

Avatar utilizator
Extremero
EVO I
Mesaje: 12
Membru din: Vin Sep 18, 2009 12:26 am

Mesaj de Extremero » Mie Feb 27, 2013 12:03 am

AICI vorbeste lumea ca totusi ar exista si in Sibiu.

La TG Mures (Aliat) am facut si eu vreo 2 revizii, dar nu mi-au facut aceeasi impresie ca si lui driverx.

Ultima data ma vrajea ala de la receptie service si-mi insira ce anume au facut el la revizie in afara de clasicul schimb de filtre si fluide.... printre altele a mentionat si verificarea instalatiei de lumini interioare si exterioare....

L-am lasat sa termine lungul sir de 'operatiuni' dupa care i-am spus:
"Multumesc mult, inseamna ca ati schimbat si un bec din plafoniera si unul de la iluminarea numarului din sapte, nu?"

Omul si-a pierdut instantaneu siguranta afisata pana atunci si a zis ceva de genul, "pai da, ca doar s-au verificat....".
I-am multumit si cand a venit cu mine sa-mi predea masina l-am rugat sa aprinda plafoniera de la sofer... evident ca nu ardea, la fel cum nu ardea nici unul dintre becurile de la numar.
Omul parea chipurile mirat si jenat, si-a cerut scuze si m-a invitat a doua zi sa rezolve problema pt ca era final de program si inchisesera service-ul.
Am inceput sa rad si i-am zis ca daca la fel "verifica" si franele sau articulatiile la o masina poate sa iasa nasol...

Evident ca nu m-am intors. Nici a doua zi si nici altadata.

Asta se intampla prin 2010.
Poate de atunci s-au mai schimbat lucrurile... desi, eu am ajuns la concluzia ca astfel de naravuri sunt genetice.

Avatar utilizator
apetreicatalin67
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Sep 27, 2009 7:15 pm

Mesaj de apetreicatalin67 » Joi Feb 28, 2013 8:52 am

Salut, chiar te rog,nseba,sa incerci la Sibiu la Sebi si ne postezi si tu impresiile sau cum sau comportat baietii...sant curios.

Avatar utilizator
nseba
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 18, 2013 3:20 pm

Mesaj de nseba » Mar Mar 19, 2013 3:25 pm

Revin cu un feedback legat de revizie. Am fost in final la reprezentanta din Sibiu. L-am cunoscut si pe Sebi. Impresia generala este una foarte buna. Service-ul e la inceput si inca mai aduc dotari, dar modul in care te trateaza este foarte bun.

Am sunat cu o zi inainte, mi-am facut programare pentru ziua urmatoare. A doua zi am fost la ora stabilita si masina a intrat la revizie. Pe toata durata am putut vedea ce s-a facut la ea, iar baietii au fost foarte deschisi si mi-au raspuns la toate intrebarile.

Cost total cu piese aftermarket pentru revizia de 75.000km - 550 lei (schimb filtre, ulei, verificat directie/suspensii, tester, completat antigel).

Avatar utilizator
uly_acdc
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 04, 2008 9:04 pm

Mesaj de uly_acdc » Lun Apr 01, 2013 11:55 am

Am fost saptamana trecuta la ei (insa nu pentru service), service-ul nu este finalizat - insa suficient pentru o revizie. Mi-au lasat o impresie buna. Din cate am inteles, ora de manopera este ceva mai ieftina decat in Bucuresti; pentru cei din zona este o varianta de luat in seama.

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori