Revizie Colt 1.5 DI-D

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
AdrianS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 06, 2008 11:47 am

Mesaj de AdrianS » Vin Feb 20, 2009 2:59 pm

Salut!
Am si eu cateva nelamuriri in ceea priveste revizia de la 15000 de km. Ce imi schimba? Cat costa?
Si inca ceva. Scaunul din dreapta (eu am CZ3) nu mai gliseaza cand trag de inelul de pe spatar, trebuie sa apuc de bara de sub scaun pt a-l da mai in fata. Treaba asta intra oare la garantie?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Feb 20, 2009 3:02 pm

QUOTE (AdrianS @ Feb 20 2009, 02:59 PM) Salut!
Scaunul din dreapta (eu am CZ3) nu mai gliseaza cand trag de inelul de pe spatar, trebuie sa apuc de bara de sub scaun pt a-l da mai in fata. Treaba asta intra oare la garantie?

Da, intra la garantie, nu-ti face probleme...

Avatar utilizator
and3yu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 19, 2007 1:00 am

Mesaj de and3yu » Dum Feb 22, 2009 1:25 am

Am si eu problema asta cu scaunele.Este ceva simplu ,se rezolva usor si pot spune ca probloema este de la o greseala inginereasca.Cand tu ridici de maneta care rabateaza scaunul,un cablu legat la ea trage in sus manivela de sub scaun (care te ajuta la glisarea lui fata-spate) si acesta culiseaza.Acel cablu este prins cu un fel de saiba acolo(nu iti pot explica exact modul de prindere) dar in momentul in care tu dai scaunul mai pe spate poate iesii foarte usor de la locul ei.Cei de la service o sa iti desfaca capacul lateral de pe exteriorul scaunului (se poate repozitiona foarte usor si fara desfacerea lui si e chiar o operatiune simpla) si o sa repozitioneze "saiba" la locul ei ,dar daca nu or sa o lipeasca in vreun fel o sa iasi din nou(cel putin la mine amandoua au iesit si m-am saturat sa le pun la loc mereu).
Oricum intra pe garantie.

Avatar utilizator
AdrianS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 06, 2008 11:47 am

Mesaj de AdrianS » Mie Feb 25, 2009 3:30 pm

Si cu revizia cum e? Ce imi schimba si cam pe la ce suma se ridica?

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Joi Mar 05, 2009 12:09 am

l mcar miau zis ca ar fi cam 800ron dar o reducere in perioada asta si cica ar f undeva pe la 600ron. si eu am 11500 si in vreo 500 as vrea sa o duc. anunta-ma si pe mine te rog daca e sa o faci ce ti-a schimbat si cat a costat.

Avatar utilizator
Jeff
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 12, 2007 3:28 pm
Contact:

Mesaj de Jeff » Joi Mar 05, 2009 10:43 am

Eu o sa duc Coltul la revizie la Szeged, in Ungaria, la ei mergeam si cu Evo. O sa va anunt cat a costat, despre servicii pot sa spun ca sunt mult superioare celor de la noi.

Avatar utilizator
AdrianS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 06, 2008 11:47 am

Mesaj de AdrianS » Vin Mar 06, 2009 10:47 pm

Din ce am mai citit pe aici pe forum, cam toata lumea spune ca ar fi bine sa apelezi la service-ul de pe Metalurgiei (pt cei din Bucuresti). Despre cei din Expozitiei va pot spune ca mi-au scos peri albi cand am avut masina la ei in service in urma unui accident. M-au amanat de pe o saptamana pe alta de nenumarate ori; ca sa va faceti asa o idee, la o luna dupa ce am adus-o acolo, ei nu se apucasera de lucru pt ca nu le venise o contra-aripa... adica, hai sa fim seriosi. Acum nu stiu cat e vina lor, cat nu e, dar masina a stat acolo de pe 11 septembrie pana pe 28 noiembrie, ea fiind lovita in spate, si un pic in fata, dar mai mult pe sub, pt ca am sarit peste o bordura in urma impactului. Nu zic ca nu a fost de munca, dar sunt 2 luni si jumatate.

Avatar utilizator
bunyqu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 05, 2008 2:30 pm

Mesaj de bunyqu » Vin Mar 27, 2009 6:24 pm

azi am facuto. filtru polen, ulei, filtru aer si filtru ulei cu uleiul meu a costat 500.53ron. cu uleiul lor vreo 750 costa. AI GRIJA CA ITI TREBE 6 LITRI DE ULEI. 5.2 in baie si 300ml in filtru. s-a schimbat masina....nici nu se mai aude motoru....trage si mai bine......e ca noua:X

Avatar utilizator
Gogo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 30, 2007 10:48 am

Mesaj de Gogo » Mie Apr 01, 2009 2:58 pm

la cati km se face a 2 a revizie?? si cam cat costa?? are cineva niste preturi?
Multumesc!

Avatar utilizator
Andrei_Iasi
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 23, 2007 12:16 pm

Mesaj de Andrei_Iasi » Sâm Apr 04, 2009 10:29 am

la 30.000 a doua revizie. (din 15k in 15k).
la a doua eu am dat 760 de lei (din care 80 a fost tastarea franei pentru ca mi-au mai adaugat lichid de frana, de altfael singura diferenta fata de revizia de 15.000).
eu sunt curios la 45.000(care acusi trebuie sa o fac) cat ma costa si ce schimba in plus (parca bujii si placute fata).

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator