revizie 45000km pret 1943 ron

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
madmax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Mesaj de madmax » Lun Noi 03, 2008 8:06 pm

sal.sunt la mcar. Revin cand ajung acasa cu detal?i. Si totusi 20 mil...

Avatar utilizator
madmax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Mesaj de madmax » Lun Noi 03, 2008 8:17 pm

bujii 75 ron placute fata 360 ron set discuri fata 560 ron filtru polen 120 ron manopera 500 ron ulei 200 ron nimicuri antigel 1litru filtre solutie parb restul. Sunt terminat. Vreau opel sau vw. Discurile chiar trebuie schimbate?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Noi 03, 2008 9:31 pm

nu am ajuns la 45.000 km si nici nu stiu cum or sa se prezinte discurile pana atunci, dar nu am mai auzit de discuri schimbate asa devreme.
ciudat, suspect de ciudat!

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Lun Noi 03, 2008 10:15 pm

Pai mosule. Ia zi cum conduci matale ? Ca si bujii, si discuri si placute ? Placutele hai sa spunem. Discurile e dicutabil. Unii la km astia sint la al doilea set schimbat. Antigelul de ce ? Solutie de spalat parbrizul de ce ? Ca sa dai de 5 ori mai mult fata de ce gasesti la orice benzinarie ?
Si astea sint intrebari simple Bine ca nu ti-au schimbat si tie uleiul la cutie

Avatar utilizator
madmax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Mesaj de madmax » Lun Noi 03, 2008 10:29 pm

Acum m-am intors.....de la 18 la 22 doar 4 ore
Bujiile erau la schimb la 45k, la fel toate filtrele plus placutele cam scartiau in schimb discurile ..cica era sub limita minima....
Dupa ce am vazut preturile am facut o fata si apoi dupa vreo 30 min a venit cel de la service sa mai astept putin ca au remediat ei problema cu pedala de la ambreiaj care scartia apoi sunetul metalic reclamat de mine si au verificat directia si ca tot am intrebat mi-au facut si un test de amortizoare si frane complet ....for free .....si la plecare la ora 22 au pus cireasa de pe tort...nu dam si cu apa pe ea....am murit de ras pe drum

Avatar utilizator
madmax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Mesaj de madmax » Lun Noi 03, 2008 10:30 pm

data viitoare merg pe Metalurgiei daca si acolo este la fel....ma las de mitsubishi...imi iau masina normala...OPEL sau VW

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Lun Noi 03, 2008 10:36 pm

Ce a avut pedala de ambreiaj ca si mie imi scartaie cand debraiez.
Dar de fapt nu scartaie pedala...se aude de la motor, cablul de ambreiaj pesemne...
La tine scartaitul asta era chiar din pedala, se auzea din interior ?

La ce te-ai referit cu sunetul ala metalic ?

Avatar utilizator
madmax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:32 pm

Mesaj de madmax » Mar Noi 04, 2008 5:26 pm

zgomotul de la pedala era din interior....se auyea si la apasare si la debreiere....cred ca au pus ceva vaselina pt ca am gasit ceva urme pe presurile de cauciuc.
Alte impresii dupa revizie: Coltul s-a trezit .....cum adica?
A inceput sa se miste mai bine mai vioi mai promt raspunsul la pedala de acceleratie plus niste frane bune...ingheata pe astfalt si nu mai intra ABS deloc.
Inainte intra la orice frana mai brusca ...recunosc nu am schimbat inca Continentalele Premium...
Va tin la curent cu evolutia masinii.
Am inteles de la tipul de la service ca pana acum la Mcar este un colt diesel care a ajuns la 200000 km ...as fi curios sa vorbesc cu proprietarul sa vad ce a schimbat si cum se comporta masina.

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mar Noi 04, 2008 5:37 pm

20 de bulioane de primavara spre toamna asa. ''bune preturi''

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mar Noi 04, 2008 5:40 pm

Cristi, pentru scartait de cablu nu te duci in service. exista la magazinele de piese auto un spray cu vaselina lichida de culaore alba. are si o teava prelungitoare. bagi pe cabluri si gata. nu mai scartie. la cat praf e in bucuresti....nici nu ma mira ca scartiim.

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori