Revizie 15000 Lancer DID

Intrebari si pareri despre revizii.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
alex_kb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 13, 2008 6:21 pm

Mesaj de alex_kb » Joi Oct 23, 2008 4:11 pm

@ C00bra: da. cred ca si-au batut joc de mine. cred ca mi-au scapat ceva detalii cand am stat tot timpul langa mecanic. data viitoare voi fi mai atent. promit. multumesc ca m-ai deschis ochii.

PS: o sa am mare grija cu filtrul ala de motorina. din cate am observat, esti expert in motoare diesel (vezi Colt, 1.5l, 109cp)

Bafta.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Oct 23, 2008 4:21 pm

Prietene.....esti sub orice critica.
Faptul ca exista cineva care nu isi permite sa dea 20 de mii de euro pe o masina si tu poti...il face nepriceput in ochii tai?
Foarte logic domnule Becali....

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Oct 23, 2008 5:47 pm

QUOTE (thor)...nu isi permite sa dea 20 de mii de euro pe o masina ...

De unde stii ca acel cineva nu isi permite ?
Deci cine are o masina mai mica, sa zicem colt, inseamna ca nu isi permite mai mult ? )
wow 20.000, lancer wow super car, super bani !! )

Adevarul e ca nu cred ca ca acel cineva si-ar "permite" sa dea banii astia, multi, putini pe asa ceva...

Multa sanatate!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Oct 23, 2008 7:44 pm

...

Avatar utilizator
alex_kb
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Oct 13, 2008 6:21 pm

Mesaj de alex_kb » Joi Oct 23, 2008 10:02 pm

Nici prin cap nu mi-a trecut sa spun ca as fi eu mai bogat ca mi-am luat Lancer. Era pur si simplu de faptul ca el conduce o benzinara.

Iar ca sa nu mai trageti concluzii tampite despre ce vreau sa spun...am avut si eu la viata mea benzinar, de fapt prima mea masina a fost un Oltcit Club 11 R, apoi am avut un Citroen Saxo 1.1i, un VW Vento 1.8i, si de abia apoi am trecut pe diesel - VW Golf IV 1.9 TDI (pe care inca il am), si mai nou Lancer-ul...

Motivul pentru care am intrat pe acest forum a fost pentru a incerca sa aflu mai multe informatii folositoare de la niste oameni care stiu sa discute despre lucruri serioase...Am fost foarte dezamagit de majoritatea temelor dezbatute, cele mai multe fiind tratate superficial...

C00bra (greseala e intentionata) vorbeste de parca as fi un incepator in ale sofatului / masinilor / reviziilor...Am avut parte de suficiente experiente, am intrat in destule service-uri, showroom-uri, ca sa-mi dau seama cu ce fel de oameni am de-a face...Parerea mea este ca C00bra este un putzoi de abia iesit din pubertate, care probabil nu a facut mai mult de 2 revizii la o masina in viata lui, si care la fel ca ceilalti, se impaca cu ideea de a merge cu masina la acelasi service de cacat al dealerului, de frica sa nu cumva sa piarda GARANTIA.

Cred ca o sa renunt a mai posta ceva pe acest forum. Nu merita osteneala...

PS: Invatati sa cititi / analizati inainte de a comenta. Cele mai multe comment-uri sunt absolut aiurea.

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Joi Oct 23, 2008 10:23 pm

Ai dreptate Cristi...mea culpa....trebuia sa formulez "nu isi permite sau nu prefera"..Coobra sper ca nu s-a suparat.
Cat despre dumneata "domnule" Alex...daca nu vroiai sa te referi la faptul ca are Colt spuneai simplu "sofer de benzinara" nu dadeai si marca masinii.In ce priveste amenintarea cu faptul ca nu o sa mai postezi pe forumul asta pot sa iti spun ca ma doare in cot.Decat membri care vin aici cu basme despre revizii care costa mai putin decat pretul uleiului si e si un mare badaran pe deasupra mai bine lasa-ne in prostia noastra si mergi pe forumuri care inghit asta.Iti spune toate astea cineva care e trecut de varsta pubertatii de vreo 30 de ani.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Oct 23, 2008 10:45 pm

Nici o problema thor!
Sunt bine dispus si am chef de caterinca.

alex_kb, ai dreptate cu anumite afirmatii si anume:

"...trageti concluzii tampite despre ce vreau sa spun....Am fost foarte dezamagit de majoritatea temelor dezbatute, cele mai multe fiind tratate superficial... Invatati sa cititi / analizati inainte de a comenta. Cele mai multe comment-uri sunt absolut aiurea...."

In rest te agiti cam prea tare si nu se merita!
E drept ca reply-urile la postul tau nu au fost prea simpatice, dar asa e pe forum...cel putin pe asta...cu precadere in aria lancer unde nivelul discutiilor e invers proportional cu aspectul masinii. )

Nu aveai motive sa-l jignesti pe COObra care nu e nici pe departe ce spui tu, dar nu esti primul posesor de lancer tdi care reactioneaza in felul acesta...e deja ceva caracteristic....

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Oct 23, 2008 11:12 pm

.......

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Vin Oct 24, 2008 1:20 pm

nu stiu daca si in bucuresti e la fel, dar in constanta e o singua companie care are kia, hyundai, subaru, mitsubishi, si respectiv acelasi service, din acelasi loc mi-am ridicat masinile(un hyundai si un lancer).

garantia nu ti-o pierzi daca serviceul este AUTORIZAT pentru mitsubishi.nu vi se pare logic sa fie umflate preturile la "reprezentanta"? tocmai pe ideea asta se si bazeaza..oamenii vin la "reprezentanta" ca acolo "fac treaba" ca "se pricep".nu e asa.am fost la reprezentanta sa imi regleze farurile mai sus si habar n-aveau de unde..tot pe incercare au mers..ceea ce puteam sa fac si eu.credeti ca fac aia "ca la carte"? credeti ca daca nu stiu cum se face un reglaj sau ceva, vor rasfoi cartea de service? neah.. iar serviceuri autorizate sunt destule..muuult mai ieftine. de cat sa cumperi tu piese din alte parti si sa strambe aia din nas sa-ti mai faca si probleme.. mai bine mergi in alta parte.

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Mar Dec 16, 2008 11:31 am

Apropo !
Exista vreun forumist ,nu neaparat posesor de Lancer, care sa mearga cu uleiul si filtrele chiar si placutele de frana (daca trebuie) in brate la service-ul agreat de dealer ? Se poate face revizia in aceste conditii ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori