revizie 15k lancer 1,5

Intrebari si pareri despre revizii.
Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Noi 26, 2008 10:29 am

Cica nu ai voie in service din motive de protectia muncii...

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Mie Noi 26, 2008 10:42 am

QUOTE (Danyutz)QUOTE (teo_paul)
Stie cineva daca te lasa sa te uiti la masina?

Doar daca se vede prin geam, sa stai langa ei nu, asa e politica oricarui dealer "clientul care sta langa mecanic, este tentat sa-i sugereze acestuia alte eventuale schimburi, decat cele prevazute in caietul de sarcini" :? :roll:

E normal sa nu stai langa mecanic, asa cum se spunea mai sus, din motive de protectia muncii si altele.
Dar mi se pare de bun simt sa vad masina in timp ce lucreaza la ea. Nu de alta, dar mersul pe incredere in Romania e cam greu de digerat...

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Noi 26, 2008 10:52 am

Noi deocamdata nu avem service, acum se face ... nici la noi nu o sa fie voie sa stai in service, dar in schimb, va fi o camera de luat vederi pe fiecare stand de lucru si la sfarsit, cand e gata lucrarea, i se da clientului un cd cu inregistrarea de pe camera ... fugitiv am auzit ca si pe internet se poate verifica, in timp real, lucrarea la masina respectiva.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Noi 26, 2008 10:54 am

Si bineinteles ca o sa platesti costurile de productie si postproductie al filmarii ) .

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Noi 26, 2008 11:34 am

QUOTE (Danyutz).... va fi o camera de luat vederi pe fiecare stand de lucru si la sfarsit, cand e gata lucrarea, i se da clientului un cd cu inregistrarea de pe camera ... fugitiv am auzit ca si pe internet se poate verifica, in timp real, lucrarea la masina respectiva.

Mecanicul e de acord sa fie filmat ?
Poate e emotiv, are fobie la camere, poate nu e de acord ca filmulete in care apare si el sa fie distribuite clientilor, apoi sa apara pe net, eventual sa se trezeasca la matrimoniale. )

Nu mai poate saracu mecanic sa traga o basina, sa se scarpine in fund sau sa fumeze ca apare pe camera si apoi i se reproseaza una sau alta.
Bine, daca vine Geta la mini, cu lanceru' la reparat, ambele cu defectiuni ) si vrea filmarea cu mecanicu' atunci nu aveti ce sa mai comentati.

Oricum trebuie DVD la orele de manopera facturate... )
CD-ul e prea mic...

Aaaa aveti aici factura....20 mil manopera + piese, 5 mil. filmarea 24/24 cu masina dumneasvoastra si gratis, oferta de sarbatori, un filmulet cu un show erotic intre Ghita de la vopsitorie si Geta de contabilitate. Data viitoare puteti decide dumneavoastra care sa fie protagonistii show-lui, eventual puteti participa contra cost iar pentru clientii VIP putem sa ne implicam cu totii pentru ca scopul nostru este sa plecati cat mai satisfacut de serviciile noastre. )

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Mie Noi 26, 2008 11:36 am

..daca trage o basina nu se vede pe camera....

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Noi 26, 2008 11:38 am

Audio - video!
Servicii complete, filmari la nunti, botezuri, dezmembrari, orgii, petreceri de fotablisti, revizii, schimburi placute, filtre, motor, etc.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Noi 26, 2008 5:37 pm

eu chiar vreau sa stau langa masina, daca nu ma lasa ma leg cu vatusele de ea in service sa vedem ce fac. daca nu ma lasa sa stau langa masina pe motiv de protectia muncii sa-mi dea o hartie pe care semnez pe propria raspundere ca stau langa masina pe riscul meu, daca se intampla vreun accident.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Noi 26, 2008 6:03 pm

cu privire la camera de luat vederi,sa va spun o mica povestire:
in urma cu cativa ani la o institutie s-au montat dispozitive de acces cu cartele care inregistra intrarile si iesirile angajatilor. angajatii, suparati ca sefii le vedeau toate iesirile si intrarile din institutie, au gasit o solutie: intrau la 8 pe poarta principala, bifau cu cartela, dupa care ieseau pe usa garajului care nu avea cartela. sefii s-au prins si au montat o camera video la intrarea in garaj. angajatii suparati, au gasit o solutie: la prima ploicica s-au dus cu o galeata de apa prin spatele camerei de luat vederi de la garaj, si au turnat apa pe camera pana a facut scurtcircuit. de atunci sefii au mai inlocuit camera de vreo doua ori, angajatii din nou cu galeata, si pana la urma sefii au renuntat si angajatii ies acum pe usa garajului. va asigur ca este o intamplare reala.
asa ca faza cu filmatul o sa tina cateva zile pentru ca or sa gaseasca mecanicii de la service o metoda sa o fenteze.
acum sincer sa fiu nici mie mi-ar conveni sa ma filmeze cineva nonstop ca nu suntem la big brother, eu doar vreau sa vad cand un mecanic umbla la masina mea si spune ca i-a schimbat nu stiu ce filtre si lichide. vreau sa fiu de fata, sa fiu de acord si sa vad ce face acel mecanic in masina mea, nu vreau sa fumeze, nu vreau sa dea b----i in masina mea.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Noi 27, 2008 8:33 am

QUOTE (nini)eu chiar vreau sa stau langa masina, daca nu ma lasa ma leg cu vatusele de ea in service sa vedem ce fac. daca nu ma lasa sa stau langa masina pe motiv de protectia muncii sa-mi dea o hartie pe care semnez pe propria raspundere ca stau langa masina pe riscul meu, daca se intampla vreun accident.

Da, dar trebuie sa-ti faca instructajul de protectie a muncii . Nu cred ca stau la fiecare client sa faca asta

Scrie răspuns

Înapoi la “Revizii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori