Pata Pe Vopsea De La Lichid Parbriz. Ce Sa Fac?

Totul despre tehnica de polish-are
Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Mar Iul 21, 2009 10:11 am

Am o problema ... mi s-a patat vopseaua de la solutia de spalt parbrizul exact in zona stropitoarelor si putin pe capota. cei de la spaltoria unde imi spal masina mi-au spus ca iasa dar cu pasta de polish ... ce imi recomandati !?

Multumesc !

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Iul 21, 2009 3:52 pm

Eu am folosit o pasta de polish pentru niste excremente de pasari... si a mers de minune... o sa-i fac o poza recipientului sa o atasez ( spre seara ).

Avatar utilizator
valy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 27, 2008 9:38 pm

Mesaj de valy » Mie Iul 22, 2009 3:15 pm

QUOTE (Vibe @ Jul 21 2009, 03:52 PM) Eu am folosit o pasta de polish pentru niste excremente de pasari... si a mers de minune... o sa-i fac o poza recipientului sa o atasez ( spre seara ).

Acelasi lucru l-am patit si eu de la solutia de parbriz, ba mai mult s-a mai scurs pe capota din loc in loc si arata oribl. Ce solutie ai folosit cum ai aplicat-o. Mersi.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iul 22, 2009 5:48 pm

la mine e patata si capota si parbrizul de la soltia de spalat geamuri.
ca solutie cand am spalat masina am sters cu o carpa ( dar cu simt de raspundere ) si s-a luat, acum trebuie sa repet operatiunea pt ca este patata din nou.
ca solutie de polish, din ce am intrebat si eu pe la cunoscatori: polish abraziv "3M", polish de culoare " sonax ".nu am folosit aceste produse cred ca luna viitoare o sa le folosesc si eu pt a polisha masina

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 22, 2009 6:52 pm

Asa e ca voi spalati parbrizul cu Jet Xpert - ala in pungi? La fel a patit si un coleg de-al meu cu ala. Eu am bagat mereu dinala ieftin si pe langa faptul ca sterge foarte bine parbrizul nu am nici o urma pe capota.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iul 22, 2009 7:17 pm

QUOTE (cix @ Jul 22 2009, 06:52 PM) Asa e ca voi spalati parbrizul cu Jet Xpert - ala in pungi? La fel a patit si un coleg de-al meu cu ala. Eu am bagat mereu dinala ieftin si pe langa faptul ca sterge foarte bine parbrizul nu am nici o urma pe capota.
asa e, dar din cate am incercat pana acum asta mi se pare cel mai bun.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iul 22, 2009 7:24 pm

Bun la ce? Ca animalele alea nefericite care s-au lipit pe parbriz tot nu le ia de acolo.....

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Iul 22, 2009 9:33 pm

nu le ia definitiv, dar le ia mai bine decat altele.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iul 22, 2009 10:08 pm

Decat sa dau bani pe marketing bullshit sa imi ung placebo-ul, mai bine opresc la o benzinarie, ca sunt destule si imi spal ca lumea parbrizu. Asta daca mortaciunea ajunge sa ma deranjeze.

Si in Logan si in Lancer am bagat lichioare dinastea relativ ieftine, dar care nu au tot felul de suspensii prin ele. Si ambele masini au vopsea EXCELENTA si totusi nu am avut cu nici una din rable nici o problema legata de vopsea + lichid.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iul 22, 2009 10:30 pm

Eu bag tot Jet Xpert dintotdeauna (doar cand iarna o ia razna, bag altceva concentrat care merge pana la -60 de grade) dar inca nu am vazut nici un semn pe la vopsea ca ar fi deranjata...

Scrie răspuns

Înapoi la “Polish”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori