Tampoane Portbagaj Lancer Clasic

Solutii pentru spalarea motorului, jantelor, geamurilor, bordului, etc.
Avatar utilizator
ossu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 am

Mesaj de ossu » Sâm Oct 08, 2011 11:57 am

salutare,

acele tampoane lasa urme destul de urate in caroserie si as vrea sa rezolv problema asta inainte sa se perforeze tabla. in cazul in care s-a mai discutat pe undeva, postati un link va rog.

multumesc

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Oct 08, 2011 7:21 pm

Am rezolvat problema decupand patratele mici de banda adeziva impermeabila multistrat (produsa de Henkel) si lipindu-le pe zona de contact. Totul este perfect.

Avatar utilizator
ossu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 am

Mesaj de ossu » Dum Oct 09, 2011 2:59 pm

am sa caut, dar inainte trebe sa scap de urmele de rugina care au inceput sa se formeze. la alte modele colegii au un fel de buline sub tampoanele respective care mi se par logice si teoretic nu au pret, iar practic nu am gasit nicaieri...

multumesc de sfat

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Dum Oct 09, 2011 9:44 pm

Tampoanele de cauciuc sunt reglabile, adica se pot infileta...daca apasa prea tare pe umerii portbagajului, mai strange un sfert de tura.Ele nu trebuie nici prea stranse ca o sa troncane portbagajul, dar nici prea mult iesite in afara ptr ca lasa urme in vopsea si se vede portbagajul ridicat prea mult fata de linia masinii.

Urmele le-am rezolvat punand o picatura de vopsea neagra cauciucata.

ps: rog un admin sa stearga postarea mea anterioara...a scapat degetul:) sorry

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte solutii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori