Distribuitori,magazine,marci,preturi,recomandari,pareri Si Experiente Proprii

Totul despre produsele disponibile. Comparatii.
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Apr 25, 2009 9:55 pm

Salut !
Unde pot gasi ceara lichida aplicabila prin pulverizare ? Gen cele folosite la spalatoriile auto ?
Supermarket-urile au asa ceva ?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Apr 25, 2009 10:42 pm

pe mine ma intereseaza spuma activa.
am vazut ca are un user pe aici dar nu ma coafeaza transport de la satu mare si 20 kile. nu de alta dar ar fi cam scumpa experienta.
am sampon karcher e relativ ok cu buretele, dar mi-am cumparat spalator cu presiune si vreau sa elimin frecangeala

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Apr 25, 2009 10:58 pm

Frecangeala oricum o faci , ca trebuie si stearsa cu pielea aceea de " caprioara " , ca altfel lasa urme .
Iti spun din experienta proprie . La prima spalare , i-am spus tipului sa nu o stearga ca se usuca ea.
El m-a inteles ca nu vreau s-o zgarii , ca se zgarie iti spun eu , dar daca asa am vrut asa a lasat-o, nestearsa .
Dupa cateva minute , cand m-am uitat mai bine , erau numai pete pe ea . Am zis ca am patat vopseaua definitiv. Greu au mai iesit , parca si acum le vad . E periculos cu spuma activa . Trebuie diluata si lasata 2-3 minute pe masina .

Caut un distribuitor si eventual sa aiba si in cantitati mai mici de 5 , 10 l . Din cate am intrebat ar fi numai de 20-25 L.
Daca ai luat aparat cu presiune , iti mai trebuie si pulverizatorul pentru spuma activa .
Cu 50 ron poti lua unul de 5 l destul de bun conventional . Nu am incercat dar e in plan .
Cei de la Prox se pare ca stau bine in materie de solutii si detergenti.

Daca apuci sa incerci inaintea mea , astept sa-mi spui cum a iesit si daca se merita.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Apr 26, 2009 1:00 am

QUOTE trebuie si stearsa cu pielea aceea de " caprioara "
de aia se ocupa altcineva

QUOTE iti mai trebuie si pulverizatorul pentru spuma activa .
are si dala

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Apr 30, 2009 9:01 am

Restul discutiei s-a mutat aici tinand de Bursa. Va rog sa evitam pe viitor sa facem oferte directe pe alte topicuri decat la Bursa si de asemenea, daca cineva e interesat de produsele unui user, sa intrebe pe topicul acestuia despre preturi.
Interesul este si al vanzatorului sa se discute preturile si produsele pe topicul propriu pentru a fi mai usor pentru viitori potentiali clienti sa gaseasca toata informatia intr-un singul loc.
Multumesc

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Iun 11, 2009 12:48 pm

QUOTE (santto @ Jun 11 2009, 09:24 AM) incearca sa o speli doar cu jet de apa si sub nici o forma sa nu freci caroseria cu carpa , perie etc. . nu este scump un astfel de aparat ( 200-300 ron ) am vazut pe la toate magazinele la oferta

numai ca la asa spalare ai nevoie de spum aactiva daca vrei sa dai jegul jos de pe masina.
iar eu nu stiu in ce magazin sa merg sa cumpar asa ceva

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Iun 11, 2009 1:01 pm

Pentru spuma activa vezi AICI

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Iun 11, 2009 1:05 pm

Incearca la MA-FRA sau Karcher (gasesti link-urile pe net).

Avatar utilizator
santto
EVO I
Mesaje: 14
Membru din: Sâm Ian 26, 2008 8:33 am

Mesaj de santto » Joi Iun 11, 2009 1:27 pm

QUOTE (COObra @ Jun 11 2009, 12:48 PM) numai ca la asa spalare ai nevoie de spum aactiva daca vrei sa dai jegul jos de pe masina.
iar eu nu stiu in ce magazin sa merg sa cumpar asa ceva

numai cu spuma activa

apropo vezi ca este un tip ROOT pe la bursa sau ingrijire masina parca - am vazut ca ti-a dat CIX linkul - si are la vanzare ..eu am luat de la el un tub ca sa dizolv bitumul lipit de caroserie ...a mers perfect ( doar ca mai sunt 3 luni pana expira - asta nu se pune)

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Iun 11, 2009 2:53 pm

da, numai ca dupa cate tin minte e din baia mare si vinde doar la butoi de 20 kg.
faceti voi calculul la transport, plus ca nu fac experiente cumparand 20 kg, dupa care sa constat ca nu e bun.
hai ca stricam topicul omului.

Scrie răspuns

Înapoi la “Spuma activa si ceara lichida”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori