Vine Iarna

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Oct 21, 2010 9:20 am

ceva detalii depozite cauciucuri: forum smart

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Oct 21, 2010 9:09 pm

vreau sa dau si eu o fuga pana la aceste depozite ca ma intereseaza niste cauciucuri pt un peugeot 107

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Oct 21, 2010 11:17 pm

spor la treaba... am inteles ca baietii sunt foarte multumiti...

p.s. mai jos aveti o anti-reclama la AutoSoft

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Oct 21, 2010 11:34 pm

Cateva oferte interesante la metro. La prima vedere, promotia de pe coperta e avantajoasa.

http://www.metro.ro/SiteServicesQuality ... alauto.pdf

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Oct 26, 2010 6:21 pm

Interesanta oferta de la metro, desi nu se vede foarte bine ce e scris foarte mic in subsolul paginii. Bine ca mi-am luat cauciucuri de iarna, ca se pare ca devin obligatorii.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Oct 26, 2010 8:11 pm

Eu nu prea am deslusit locatia meseriasului Aurel, chiar in dreapta intrarii in stadion, langa restaurantul acela? (pentru cei care cunosc zona)

http://forum.smartfan.ro/index.php?topic=5293.15

Tot mergand pe Basarabia, vad o vulcanizare in dreapta intrarii la Stadionul National si ma opresc mai mult ca sa cer inca o opinie . Ma intampina un tip pe la 40 de ani , politicos si ii explic care-i baiul. Sta , incepe sa se uite la rotile din fata si imi spune : cred ca se rezolva ; va voi schimba un cauciuc pe stanga ( si intareste pe stanga nu pe dreapta ) cu interiorul in exterior , faceti o proba si daca nu merge , nu-mi platiti nimic. Ii explica ca cauciucurile fata nu au marcate sensul de rotatie deci... , si aici incepe lectia:daca exista marcaj atunci se vor monta ca atare , daca nu exista te uiti la partea pe care este marcata seria si le montezi cu seria pe partea exterioara , iar daca nu exista nici seria , al treilea criteriul este DOT-ul si le montezi cu zona inscriptionata cu DOT pe exterior . Dar cum ?? Anvelopa are o laterala mai tare (care se monteaza pe exterior pt a proteja partea exterioara predispusa la contactul cu bordurile ) si una ceva mai moale si Dvs le aveti una cu partea moale spre interior , iar cealalta in exterior. Am ramas mut si mai ales pentru felul in care mi-a explicat toate aceste lucruri, intr-un mod extrem de elevat, calm si fara nici un fel de superioritate "meseristica". Mi-au venit in minte in momentul acele toti profesorii care mi-au fost dragi in viata. Doamne , ar trebui facuta o scoala de vulcanizatori si sa fie numit decan la ea.
Am vrut sa-i platesc si a refuzat . M-a trimis cat vreau eu in probe si daca nu merge sa nu ma mai intorc, iar daca merge sa vin . Plec prost , si rulez , masina nu mai avea nimic, volanul era drept, cauciucurile nu mai erau sh si n-a mai trebuit sa-mi iau altele de la ei . A, si am uitat ceva : cand a intors cauciucul si a bagat azot , a venit cu un dispozitiv cu 2 furtune si intai a vacumat anvelopa si apoi a umplut cu azot !!! E prima oara cand la azot cineva procedeaza asa. Si are logica !
Ma intorc si mai ca imi venea sa-l pup ! Il rog sa verifice si celelalte roti , pentru ca nu mai aveam incredere in ce facuse Auto Soft-ul, si surprize , surprize , nici o roata nu era bine echilibrata.
OMUL se numeste AUREL si are deschis si duminica pana la ora 18:00! De ce ? Este afacerea LUI si nu-si poate strica imaginea. Ii spun ca am sa-l pomenesc pe forumul Smart si imi spune : cum vreti Dvs., sunt trecut si cu poze si pe alte forumuri ( SEAT , Vw,.). Daca ati fost multumit , inseamna ca veti mai veni pe aici.
Pretul la autosoft ( n-am scris din greseala cu litere mici ) : 76,4lei.
Pretul la DOMNUL AUREL : 60 de lei

Apropo de iarna, dupa ce mi-am cumparat toate filtrele de la Bogdan (coastadeest.ro, revizie-completa.ro si anvelope1.ro), azi mi-am comandat si un set de cauciucuri de iarna Dunlop Wintersport 3D 185/65 R15 pentru Logan-ul tatalui meu. Facute in Germania, pe 27 iulie 2010, destul de proaspete zic eu. Maine le ridica tata si l-as trimite la ''nea Aurel'' sa le monteze.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Oct 27, 2010 10:05 am

Am primit oferta ''oficiala'' pentru Colt pe mail. La prima vedere pretul nu e prea mic, dar nu pare nici foarte exagerat.


Pachetele complete de roti de iarna pt Mitsubishi Colt.

Anvelope de iarna PIRELLI W210 Snow Control II 195/50/R15 + jante tabla originale 15"


Pachetul contine in plus urmatoarele accesorii :

* Piulitele pentru montajul acestor roti;
* Lant antiderapant calitate premium (RUD)
* Caciula trapper (marime universala, unisex) originala Mitsubishi (va atasez o poza model)
* Racleta rosie Mitsubishi
* Solutie de dezghetare si lubrifiere incuietori.

Pretul acestui pachet este de 2525 RON cu TVA inclus.

Pentru comanda acestui pachet este necesara achitarea unui avans de minim 50% din valoarea totala. Imediat ce avem confirmarea platii vom putea comanda pachetul cu livrare incepand cu saptamana 45 (inceput noiembrie). Foarte important : oferta este disponibilia in limita stocului importatorului Mitsubishi Romania.

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Mie Oct 27, 2010 9:01 pm

QUOTE (AndreiS @ Oct 19 2010, 09:14 PM) Eu am avut Tigar, luate de noi, primul an au fost f bune, al doilea an...jalnice.
Si eu am tot Tigar si pot spune ca iarna trecuta (prima iarna) s-au comportat exceptional. Acum m-ai facut curios. Cred ca sunt importante si conditiile de pastrare pe timpul verii (temperatura, ventilatie, pozitie, jantate sau nejantate etc). Eu am gasit o oferta de 270RON/janta aliaj ENZO (cele de tabla erau 280RON/buc) + 180RON/ anvelopa TIGAR = Total 1800RON
O sa revin cu impresii!

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Oct 27, 2010 9:27 pm

am gasit si eu o oferta buna la ceste tigar, am inteles ca sunt facute in serbia sub licenta michelin. M-ar batea gandul sa le iau pentru kia, cu care nu ies din oras. Pentru mitsu vreau noi si mai de incredere

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Oct 27, 2010 10:13 pm

Gresit. Riken sunt facute de Michelin in Serbia.

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori