Detailing Pentru Exterior

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
Alexander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 22, 2008 9:49 am

Mesaj de Alexander » Lun Apr 19, 2010 8:48 pm

Iti multumesc pentru apreciere. Chiar ma straduiesc sa fac tot ce ne sta in putinta ca sa oferim maximum de satisfactie clientului.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Apr 19, 2010 9:42 pm

Frumos per ansamblu.
Un pret final ? Ala era in jur de ...
Ok mersi

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Lun Apr 19, 2010 9:45 pm

E precizat mai sus

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Mie Mai 12, 2010 5:15 pm

Din pacate povestea relativ la calitatea vopselei pe noul Lancer incepe sa se adevereasca si pe masina mea. Au aparut diverse puncte albe pe capota (clar de la pietricele) dupa mai putin de 6 luni si 17000 km. Asadar caut si eu acum solutii pentru a repara raul care s-a facut deja si a-l preveni pe viitor.

M-am uitat pe expertdetailing.ro si ei ofera un pachet de detailing exterior cu 437 RON (Durata: 3-5 ore, garantie 6 luni) care include:
* Spalarea manuala a exteriorului;
* Curatarea speciala a jantelor si polisharea lor daca este cazul; Indepartarea depunerilor de bitum din zona pragurilor si a contraaripilor;
* Decontaminarea vopselei si lacului; Polish vopsea/lac in 1-3 pasi;
* Aplicarea protectiei pentru vopsea (paint sealant); Aplicarea dressingului exterior pe ornamente, cauciucuri si contraaripi;

A mai apelat cineva la aceasta firma ? Eu nu mi-am pus problema pana acum. E jenant, dar in 5 ani de zile cu Clio nu am avut absolut nicio pb cu vopseaua masinii iar cu Lancerul in 6 luni deja se simte nevoia. Anyway, supa cum spuneam, stiti ceva de profesionalismul oamenilor astora ? Pretul inteleg ca ar fi unul f bun dat fiind ce s-a mai scris in post-urile anterioare. Pentru curiosi, aveti lista completa de preturi aici

Ajungand la folia de protectie de care spune si laudia1975, si ei ofera asa ceva dar se pare ca preturile nu sunt listate depinzand f mult de masina si mai ales de cat de mult din masina vrei sa acoperi cu aceasta folie. Citez:
"""Pentru a comanda aplicarea de folii de protectie a vopselei trebuie sa treci pe la unul din centrele noastre pentru a face o precomanda.
Daca masina nu exista in baza noastra de date poti alege montarea foliei pe capota, oglinzi, laterale portiere, causul usilor, colturile barelor si alte zone similare, taierea facandu-se manual pe baza unui mulaj realizat dupa conturul acestor zone.
Daca masina ta exista in baza noastra de date cu modele care pot fi taiate cu ajutorul computerului atunci poti opta si pentru kituri pretaiate (model standard - o treime din capota, laterale capota si oglinzi - sau deluxe - setul standard plus bara din fata a masinii).
Dupa efectuarea masuratorilor se calculeaza necesarul de folie si costul total al montarii (in cazul in care doresti montarea la centrele noastre)."""

Le-am trimis un mail sa intreb de pret pt Lancer 2.0 DI-D. Va anunt cand primesc raspuns. Revenind la intrebari, si-a mai aplicat cineva astfel de folii ? Si daca da, poate oferi ceva impresii ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori