Reconditionare Tapiserie

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Feb 09, 2010 1:35 pm

Salut,

Cu dileme ca articolul asta ar fi in sectiunea potrivita, am sa incep.
Multumita faptului ca sunt fumator si ca aleg sa fumez si in masina, inevitabilul s-a produs: am dat o gaura in scaun cu jarul de la o tigara (plus o mica urma pe tapiteria de pe cupola, dar aceea nu e prea observabila.)
Am vazut ca ar exista o firma care remediaza genul asta de probleme cu solutii speciale si cu rezultate impecabile, dar din pacate este in Bucuresti.
Stie cineva in Iasi o firma care sa se ocupe cu asa ceva sau macar daca exista vreo varianta (materiale cumparate din alta parte) pentru rezolvarea acestui gen de probleme fara a ajunge intr-un service?

P.S. Nu ma deranjeaza sa merg in service pentru a rezolva asta, doar ca nu este foarte tentant sa parcurg ~1000km pentru problema asta.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Feb 09, 2010 2:09 pm

daca ai facut o gaura, ce solutie poate s-o astupe?!

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Feb 09, 2010 2:39 pm

QUOTE (balishag @ Feb 9 2010, 02:09 PM) daca ai facut o gaura, ce solutie poate s-o astupe?!

Citez de pe un alt forum:
QUOTE Am gasit de curant o firma care restaureaza , refac, rapara, orice fel de tapiterii (piele, stofa, etc.) , plasticuri, etc. orice in masina.
Lucreaza cu tot felul de polimeri si substante moderne si rezultatul este surprinzator. Ai impresia ca au schimbat componentele cu unele noi.

Reviewurile pe care le-am vazut pe net la serviciul asta in franciza sunt foarte bune. In rest, pentru persoane interesate din Bucuresti pot da datele de contact ale firmei pe PM.
Pe mine totusi ma intereseaza daca a avut cineva experienta cu genul asta de remedieri si reparatii.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Feb 09, 2010 2:43 pm

Da contactele aici Sondy, poate mai exista patiti.
PS> Eu nu am nici piele si desi fumez ca locomotiva, in masina nu fumez deci cred ca pe la ei nu o sa ajung

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Feb 09, 2010 4:41 pm

oricum...tu esti departe. cand mai bem o palinca?

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Feb 09, 2010 4:47 pm

Mda, dupa inca cateva sapaturi se pare ca solutia exista si la modul "do it yourself". Pentru interesati:
http://www.amazon.com/Permatex-25247-Fa ... 0007TQWKQ/

Dau un semn cand o sa aplic produsul

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Feb 09, 2010 6:52 pm

my bad

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori