Ce Spalatorie Preferati?

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
fanto
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Sep 28, 2012 5:24 pm

Mesaj de fanto » Mar Oct 30, 2012 1:25 am

@radu-lancer/ volint

Pe prima pagina aveti recomandare pentru Constanta, Ambient. Verificati poza deaorece nu se poate intra dinspre nord.

Ambient

Avatar utilizator
prodigy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 05, 2012 10:52 pm

Mesaj de prodigy » Joi Ian 03, 2013 5:34 pm

Pentru Bucuresti recomand spalatoria aflata pe Bld. Virtutii(linia41) intre benzinariile agip si rompetrol, cat si cea de pe Calea Plevnei de langa Silverchurch(Casa Radio)

Avatar utilizator
prodigy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 05, 2012 10:52 pm

Mesaj de prodigy » Joi Ian 03, 2013 5:41 pm

iar in Buzau ...este o spalatorie de cartier...pe Aleea Sporturilor...nicaieri ca acolo nu mi-a fost asa de bine spalata masina....au lustruit la ea de ziceai ca e maserati

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Ian 11, 2013 8:00 am

M am gandit sa scriu locurile unde gasim spalatorii auto non stop.



Incep cu Bucurestiul pt ca aici stiu dar astept colegii sa scrie despre spalatoriile din orasul lor.



Spalatorie Auto Non Stop

Bulevardul Nerva Traian, Bucuresti, Romania

Car Wash
-----------------------------------------------------------------

spalatoria non stop de pe bulevardul Cantemir sector 4. Pret 15 interior 15 exterior

---------------------------------------------------------------------------------


King Car Wash
Bucuresti, Bucuresti-Ilfov

Numar de telefon:
0725.101.013
0762.114.115
Adresa:
Strada Buzesti 34
Sectorul 1 Bucuresti, Bucuresti-Ilfov 011014
Cartier
Victoriei-Buzesti-Stirbei Voda
Repere/Indicatii:
Piata Buzesti.
Program:
Luni - Duminica: Non stop
Categorie
Spalatorie auto
Preturi:
??
Modalitati de plata:
Doar numerar

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Ian 15, 2013 12:06 pm

Pt cei din Bucuresti. Daca vreti sa va spalati masina la 2 dimineata sau la alte ore inainte sa plecati din oras in acest moment stiu doua spalatorii NON STOP.



Una ar fi pe Bd TIMISOARA dupa ce treceti de PLAZA ROMANIA. Pe acest bulevard sunt doua spalatorii non stop.


O alta spalatorie este pe drumul care se duce spre DOMNESTI. Dinspre Ghencea spre Domnesti.


Treceti de intersectia cu Valea Oltului , lasati benzinaria LUKOIL pe dreapta si la 200 m dupa, pe partea stanga inspre Domesti este firma Soceram si imediat in acelasi gard este spalatoria non stop. Stiu ca si acolo au VULCANIZARE NON STOP.

Avatar utilizator
razvante
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 01, 2011 5:14 am

Mesaj de razvante » Vin Ian 18, 2013 8:42 am

Recomand spalatoria de pe strada Moinesti, Prima pe stanga dupa trecerea caii ferate, sau prima pe dreapta venind dinspre Lidl. Baietii spala ok, sunt atenti, au si aer comprimat. Fac prespalare, degresare, ceara, si solutie cauciucuri cu doar 10 lei. Interiorul tot 10 lei costa, insa specificati dinainte ca nu vreti sa va dea cu silicon pe bord, pentru ca baietii generosi din fire fac si gestul asta si nu arata tocmai ok dupa.

Avatar utilizator
A.cta
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 29, 2013 11:46 am

Mesaj de A.cta » Mar Oct 29, 2013 1:54 pm

Am spalat si eu la AMBIENT ani buni la rand, dar nu mai spal de vreun an si jumatate dupa ce au inceput sa dea buleala , nu stiu ce s-a intamplat s-au schimbat patronii, angajatii, solutiile ??? dar mai multi prieteni si-au scnimbat spalatoria inclusiv eu. am luat spalatoriile la rand pana m-am oprit la OCEANIC este la Delfinariu McD si imi este mai aproape de casa. pret 30 lei int+ext / SUV-40lei
Mi-a placut ca au o abordare profi si sunt seriosi. Am spalat si tapiteria la doua masini a iesit suuuuper. Prima am facut-o in februarie, avea tapiterie textila si era extrem de jegoasa de la copii , nu vroiam sa o spal atunci pt ca era frig afara si imi era frica sa nu ramana umezeala si miros in masina dupa spalare. Supervizorul de la spalatorie m-a asigurat ca interiorul masinii va fi curat si uscat, mi-a aratat aparatele pe care le folosesc si m-a convins pt ca aveau in dotare o aeroterma cu aer cald cu doua furtunuri unite la doua huse ce se imbracau peste scaune pentru uscarea acestora. Am adus masina la 8.00 iar la 17.00 era gata curata si uscata , bravo lor. Pretul a fost f OK - 230lei (tapiterie+int+ext si motorul din partea casei era la oferta).
Imi place ca spala exteriorul de doua ori (abordare profi) o data cu spuma activa si jet apa, dupa care sampon si spalare manuala. Am inteles ca folosesc solutii din Belgia , nu mai stiu ce firma, dar foarte prietenoase cu finisajele masinii. Apa de la oglinzi si alte locuri inaccesibile o sufla cu o turbosuflanta care este foarte eficienta.

In Constanta recomand OCEANIC Car Wash - zona Delfinariu

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori