Cu ce solutii curatati interiorul?

Totul despre tehnicile si solutiile pentru intretinere si curatire
Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Mie Dec 10, 2008 11:19 pm

M-ar interesa de unde pot cumpara sampon din acela activ sau cum se numeste cum au cei de la spalatoriile auto,am un aparat de spalat cu presiune Karcher si folosesc sampon normal,dar tot ramine un strat subtire de praf,dupa ce se usuca masina,unde a fost mizeria mai mare.

Avatar utilizator
mfdunhill
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 22, 2008 8:43 pm

Mesaj de mfdunhill » Vin Iun 05, 2009 10:28 am

salut,


exista vreun loc unde se pot face cosmetizari? Polishare, ceruire, curatare de tapiserie?


multam

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Lun Sep 06, 2010 9:41 pm

acceasi intrebare ca si mfdunhill am si eu:

stiti un loc sau sa imi recomandati un loc unde sa ma duc pentru a imi curata tapiteria si a o face cum era inainte?...sau niste solutii pe care sa le folosesc eu si sa fac??

multumesc!!

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Sep 07, 2010 7:27 pm

Marius, iti recomand sa vorbesti cu Iulian si sa ii spui de ce ai nevoie (eu recomand super skin spuma sau super skin lichid care este mai concentrat si este bun pentru petele greu de scos). Iti va aduce el produse de buna calitate si la un pret mai mult decat decent.

Nu fac reclama, dar eu recomand produsele Allegrini pentru ca le-am incercat pe multe dintre ele si am fost mai mult decat multumit.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Sep 07, 2010 9:45 pm

Pentru bord, plasticul de la ceasuri samd, aveti vreo recomandare ? Am niste pete, sub forma de punctulete, care pur si simplu nu vor sa dispara. Nu pot sa-mi dau seama daca-s pe interior sau exterior dar intai vreau sa stiu ca am incercat totul la exterior. Va rog o recomandare, dar... sa fie ceva bun, care sa mearga foarte bine cu plasticul!

Multumesc.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Sep 07, 2010 10:11 pm

pentru bord eu am un spray tot de la Iulian...si curata perfect...tot pe la cadran dau si cu ala si e perfect...o sa ma uit maine la el si iti spun cum se numeste

@ moro: o sa-l sun pe iulian si o sa ma vad cu el sa ii arat de ce vreau sa scap de pe tapiterie sa imi recomande el ceva..mersi mult

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Sep 07, 2010 10:40 pm

Te rog mult Marius, eventual un link de unde-l pot comanda, ca ma apuca nabadaile de la 2 puncte. Am incercat mai multe solutii fara efect, i-am rugat si pe cei de la spalatorie sa insiste dar nu s-au luat... :| Sa fie pe interior ? Dar cum Dumnezeu sa se murdareaasca pe interior ?

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mar Sep 07, 2010 10:51 pm

Nu se poate curata un interior de stofa ca lumea cu spray-uri sau alte solutii. Solutiile astea curata doar in punctul unde sunt aplicate pentru ca nu se pot intinde uniform suficient de repede pentru ca actioneaza imediat si asa raman pete de "curatenie" pe stofa. Eu am rezolvat problema (nu la masina mea, ca eu am piele ) la un centru de detailing unde s-a curatat tapiteria cu un aspirator special care avea 2 guri in capat, prin prima aplica spuma si pe cealalta aspira imediat zona (ceva de genul asta, dar cu mai multa spuma). Asta e cea mai buna solutie, si daca a curatat un interior din stofa bej foarte pretabila la pete, curata orice.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Sep 20, 2010 2:05 pm

QUOTE (moro @ Sep 7 2010, 07:27 PM) Marius, iti recomand sa vorbesti cu Iulian si sa ii spui de ce ai nevoie (eu recomand super skin spuma sau super skin lichid care este mai concentrat si este bun pentru petele greu de scos). Iti va aduce el produse de buna calitate si la un pret mai mult decat decent.

Nu fac reclama, dar eu recomand produsele Allegrini pentru ca le-am incercat pe multe dintre ele si am fost mai mult decat multumit.
moro despre ce produse vb..as dori si eu sa iau ceva ok pentru curatat tapiteria..am in cateva portiuni de gri mai deschis pete si nha de 2 ani juma nu a fost odata curatata
nu cred ca e vb de reclama atat timp cat iti este cerut sa prezinti
multzam

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mar Sep 21, 2010 1:01 pm

Produsele sunt ale firmei Allegrini, produse italienesti, care sunt distribuite spalaoriilor auto. Am incercat si eu o parte din ele si sunt foarte multumit. Acestea sunt pentru curatat interiorul , iar pentru tapiserie (textil sau piele) sau plafon l-am incercat pe acesta .

In principiu se pot "face rost" de cam toate produsele pentru intretinut auto de pe site (desigur, depinde de stocul existent la sursa).

Pentru cei interesati, ma pot contacta pe privat si vedem cum facem. Cu trimisul in tara este mai complicat, dar rezolvam. Nu deschid topic la sectiunea bursa pentru ca nu am eu produsele si nu ma ocup cu comercializarea lor, dar produsele pot ajunge la cei interesati (mai ales la cei din Bucuresti).

@Hyp - ai si pm

Scrie răspuns

Înapoi la “Intretinere si Curatare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori