Grup 1997 Pajero Swb, 4x4

Discutii de ordin tehnic. Pe categorii.
Avatar utilizator
stefan25
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Dec 13, 2012 6:31 pm

Mesaj de stefan25 » Joi Dec 13, 2012 6:52 pm

Scuze daca deranjez ca am creat un nou topic dar am o problema foarte grava si nu reusesc sa ii dau de cap. Detin un mistubishi pajero shogun an de fab. 1997 varianta 3 usi motor 2.5 model de serie glx este aproape full.... Problema este urmatoarea am avut ceva probleme cu masina dupa un mic accident si am fost obligat sa schimb puntea spate vreau sa precizez ca au fost mai multe date jos de pe masina printre care si cutia de viteze... Dupa ce am terminat de reparat la ea am descoperit ca nu mai funtioneaza 4x4 deloc mai exact merge doar cu tractiunea spate cea din fata nu mai cupleaza deloc. Am plecat la drum am lasat selectat pe 4x4 cu gandu ca cn stie poate poate merge dar dupa cativa km a cedat cardanu fata s-a rupt mai precis acum l am inlocuit si am incercat din nou sa selectez grupu fata si nimik tot spatele merge... Pe bord imi arata acele modificari pe care le fac eu la roti cand trec pe 4x4 trece si acolo da nu imi raman aprinse decat cele de pe spate cele de pe fata se aprind dar clipesc asa intr-una... Ce anume sa pot sa incerc sa fac sa mearga 4x4 ca am incercat la o gramada de service auto si nu stie nimeni ce anume are... Sa fie de la cutia de viteza am obs ca are 5 sesizori pe ea ala cand a dat-o jos a rupt mufele de destept ce a fost le-a refacut da e posibil sa nu le fi pus bine... Nu stiu astept ceva sfaturi sau poate ceva concret care a mai patit asa ceva... Va rog sa ma ajutati ca sunteti ultima mea varianta... ms !

Scrie răspuns

Înapoi la “Tehnica si Service”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori